Boom na specjalistów od cyberbezpieczeństwa

Boom na specjalistów – OECD: Polska pilnie szuka specjalistów od cyberbezpieczeństwa

Postępująca cyfryzacja gospodarki i rosnące zagrożenie cyberatakami sprawiają, że zapotrzebowanie na specjalistów ds. bezpieczeństwa cyfrowego rośnie w Polsce szybciej niż w innych krajach Europy. 

Boom

Najnowszy raport OECD „Building a Skilled Cyber Security Workforce in Europe” wskazuje, że tempo, w jakim przybywa w internecie ofert pracy w obszarze cyberbezpieczeństwa przewyższa średni wzrost liczby ofert dla innych zawodów.

Po lutym 2020 roku zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa w Polsce rosło 3 razy szybciej niż zapotrzebowanie na pracowników innych specjalizacji, a najwięcej ofert pojawia się w miastach metropolitarnych. Ponadto, raport wskazuje, że tak ogromny wzrost popytu przełożył się na przeniknięcie wymaganych umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa do ofert pracy z innych specjalności.

Recenzja Ugreen Nexode – gdy szukasz ładowarki GaN nie(tylko) do smartfona

Jednak rosnąca szybkość, skala i wyrafinowanie ostatnich cyberataków wymagają nowego podejścia do bezpieczeństwa, a tradycyjne narzędzia nie nadążają już za zagrożeniami stwarzanymi przez cyberprzestępców. Sztuczna inteligencja może przechylić szalę na korzyść tych, którzy z nimi walczą, zwiększając szybkość i dokładność analityków bezpieczeństwa, niezależnie od poziomu ich wiedzy. 

Już od 1 kwietnia 2024 roku ogólnodostępna będzie usługa oferująca narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa – Copilot for Security.

Dzięki analizie ponad 78 bilionów przetwarzanych przez Microsoft sygnałów dziennie, pomaga ona analitykom wychwycić podejrzane aktywności, działać szybciej i wzmocnić wiedzę zespołów.

 Więcej na ten temat przeczytają Państwo na Centrum Prasowym Microsoft.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading