Logitech MeetUp 2 – czy kamera powtórzy sukces poprzedniczki?

itbiznes.pl 3 tygodni temu
Zdjęcie: logitech meetup 2


Logitech MeetUp to videobar do małych salek konferencyjnych – tak zwanych „huddle rooms”. Kamera okazała się strzałem w dziesiątkę i od premiery w 2017 roku znalazła już milion nabywców. Ale po siedmiu latach należało odświeżyć to urządzenie. Logitech zaprezentował jego następcę – kamerę Logitech MeetUp 2.

Przeznaczeniem MeetUp 2 są wciąż najmniejsze sale konferencyjne i scenariusz „BYOD” – kamera wymaga do pracy komputera, do którego podłącza się ją kablem USB.

Sprzęt jest pod każdym względem usprawniony względem poprzednika. Głównym celem było uzyskanie jak najwyższej jakości obrazu. Dlatego zainstalowano zupełnie nowy sensor (4K) i lepszy obiektyw, zapewniający kąt widzenia na poziomie 120 stopni.

Logitech MeetUp 2 w pełni wykorzystuje możliwości AI przy kadrowaniu obrazu i poprawianiu jego jakości. Dzięki technologii RightSight 2 kamera rozpoznaje uczestników spotkania i kadruje tylko na nich. Podczas rejestracji obrazu o szerokim kącie stosuje mechanizmy usuwające deformację po bokach wynikającą z krzywizny soczewki (dewarping).

RightSight 2 umożliwia także wybór jednego z kilku trybów prezentowania rozmówców. Pierwszy to widok grupowy (Group View), gdy na jednym obrazie widoczni są wszyscy uczestnicy konferencji. W trybie „prezentowania mówcy” urządzenie pokazuje zbliżenie jedynie na aktualnie mówiącą osobę (kadry są dynamicznie zmieniane podczas rozmowy). W trybie siatki (Grid View) obraz dzielony jest na prostokąty, w każdym umieszczeni są poszczególni uczestnicy spotkania.

Poprawiono także podsystem dźwiękowy. MeetUp 2 ma wbudowanych sześć mikrofonów, dzięki którym może skutecznie rejestrować głos uczestników konferencji, choćby jeżeli znajdują się daleko od samej kamery. Technologia RightSound 2 ma z kolei za zadanie eliminowanie pogłosu pomieszczenia i usuwanie niechcianego szumu otoczenia.

Logitech MeetUp 2 współpracuje ze wszystkimi popularnymi rozwiązaniami wideokonferencyjnymi, takimi jak Microsoft Teams, Zoom czy Google Meet. Kamera jest zarządzana przez aplikację Logitech Sync, ale może być też zintegrowana w narzędziach takich jak Teams Pro Portal czy Google Device Management i zarządzana zdalnie – bezprzewodowo przez Wi-Fi lub przewodowo przez Ethernet.

Przy produkcji kamery wzięto pod uwagę gospodarkę cyrkularną, a celem było wykorzystanie w maksymalnym stopniu surowców z recyclingu. MeetUp 2 aż w 62% składa się z materiałów z odzysku, co stanowi rekord na rynku wśród urządzeń tego typu. Pozwoliło to na oszczędność na poziomie 15,5 ton CO2e na każde 10 tys. sztuk urządzenia względem produkcji z dziewiczego tworzywa sztucznego. Także opakowanie kartonowe MeetUp 2 jest wytwarzane wyłącznie z drewna pochodzącego z lasów z certyfikatem FSC. To istotne parametry dla tych przedsiębiorstw, dla których bardzo ważna jest polityka zrównoważonego rozwoju.

Sprzęt trafi do sprzedaży dopiero w sierpniu, a jego sugerowana cena detaliczna to 999 Euro (polska cena w złotówkach nie została jeszcze podana).

Idź do oryginalnego materiału