ChatGPT prognozuje ceny memecoinów w 2024 roku: Pepe & Sponge

bithub.pl 10 miesięcy temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Sztuczna inteligencja jest dziś wszechobecna w naszym życiu, mimo iż często w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jak pokazują kolejne projekty, AI jest i będzie wykorzystywana również w obszarze inwestycji. Inwestorzy będą na różne sposoby korzystać ze sztucznej inteligencji. Zwłaszcza iż pojawiają się projekty oparte na AI, które mają ułatwić inwestowanie i zdobyć przewagę nad konkurencją. Żadnym wyjątkiem nie jest tutaj klasa aktywów, jaką są kryptowaluty, w tym altcoiny, a wśród nich – memecoiny. interesujące projekcje przedstawia ChatGPT, który w 2024 roku widzi wzrost między innymi dwóch walut memowych – Pepe i Sponge V2.

ChatGPT – co to za narzędzie?

ChatGPT to narzędzie, które pozwala tworzyć sensowne i spójne odpowiedzi na zadawane pytania, ale zakresy jego wykorzystania sięgają coraz dalej. Narzędzie zostało przeszkolone na ogromnych zbiorach danych, natomiast do informacji podawanych przez ChatGPT przez cały czas należy podchodzić ostrożnie i je weryfikować. Wszystkie informacje pochodzą bowiem z danych, z których przeszkolono narzędzie w szkoleniu maszynowym.

Natomiast na pewno przynajmniej w pewnym zakresie ChatGPT ułatwia pracę. Z narzędzia korzystają także inwestorzy, chociażby aby pozyskać informacje na temat kryptowalut – tak nowych, jak i już obecnych projektów. Narzędzie wykorzystano też, aby poznać projekcje dla określonych memecoinów w 2024 roku. Mowa o dwóch tokenach memowych – Pepe i Sponge V2. W obu przypadkach sztuczna inteligencja wskazała na wzrost wartości tokenów w 2024 roku. Jako iż odpowiedzi są pozyskiwane z już utworzonych wiadomości, oznacza to, iż rynek jest pozytywnie nastawiony do wskazanych memecoinów i przewiduje ich wzrost w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Słabszy okres monet memowych na początku 2024 roku

Początek 2024 roku nie był najlepszy dla monet memowych. Większość tokenów na początku stycznia odnotowała stratę, natomiast trzeba mieć na uwadze gwałtowane wzrosty memecoinów pod koniec 2023 roku. Dobrym przykładem był Bonk (BONK), który względem grudniowych szczytów spadł choćby o 65%, aby w tej chwili delikatnie odbudowywać swoją wartość.

Należy pamiętać, iż memecoiny to aktywa spekulacyjne, często bez wartości użytkowej. Dlatego cena memecoinów mocno rośnie wraz z optymizmem inwestorów i spada, kiedy wokół monety memowej robi się cicho. Duże spadki były wynikiem realizacji zysków przez inwestorów krótkoterminowych. Natomiast wcale nie musi to oznaczać rynku niedźwiedzia i długoterminowej bessy.

Poszczególne projekty, zwłaszcza bez przypadków użycia, mogą się osunąć. Natomiast nie brakuje projektów, które dają dobre perspektywy do wzrostów. ChatGPT stawia tutaj na dwie monety memowe – Pepe i Sponge V2.

ChatGPT o PEPE: ostrożnie, ale na północ – perspektywa na 2024 rok

W przypadku monety memowej Pepe ChatGPT przedstawia optymistyczne prognozy na 2024 rok. Sztuczna inteligencja przyznaje, iż pogorszenie się koniunktury memecoinów na początku 2024 roku nie musi oznaczać, iż token Pepe będzie tracił na wartości. Wręcz przeciwnie, moneta może ponownie wzbudzić większe zainteresowanie wśród inwestorów.

ChatGPT przewiduje, iż przy średnio korzystnym scenariuszu silnego zaangażowania społeczności, do końca 2024 roku cena tokena będzie mieścić się w następującym zakresie:

  • scenariusz pesymistyczny – 0,0000015 USD;
  • scenariusz optymistyczny – 0,0000025 USD.

Przy obecnym poziomie wyceny (około 0,0000013 USD) może to oznaczać choćby blisko 100-procentowy wzrost. Pozytywnie nastawieni powinni być zwłaszcza inwestorzy długoterminowi. W ciągu ostatnich 6 miesięcy token stracił około 18%, dlatego może to być dobry moment na inwestycję.

SPONGEV2 z dużym wzrostem względem SPONGE

Inną monetą memową, na którą wskazuje ChatGPT, jest Sponge V2 (SPONGEV2), a więc druga, ulepszona wersja tokena Sponge (SPONGE). W tym przypadku nie jest to już tylko czysto moneta spekulacyjna, ponieważ token niesie w sobie pewną wartość użytkową:

  • gra Play-to-Earn (P2E) – właściciele tokenów będą mogli kupować kredyty i podczas zabawy zdobywać jeszcze więcej monet;
  • staking – Sponge V2 zapewnia jedno z najwyższych oprocentowań stakingu na rynku, a APY sięga aż 40%.
fot. materiały partnera

Oznacza to, iż token Sponge V2 może przyciągnąć miłośników kultowej gąbki, ale także inwestorów długoterminowych. o ile Sponge przyciągnął przeszło 13 000 inwestorów, a jego kapitalizacja rynkowa sięgnęła 100 mln USD, wydaje się, iż ulepszona i bardziej użytkowa wersja bez problemu pobije ten wynik. Zwłaszcza iż tokenów Sponge V2 nie da się nabyć bezpośrednio. Jedyny sposób to stakowanie oryginalnych tokenów SPONGE.

Obecnie cena tokena SPONGE zmienia się bardzo dynamicznie i znajduje poniżej wartości 0,001 USD. Tymczasem ChatGPT przewiduje, iż w 2024 roku, już po debiucie SPONGEV2 może osiągnąć poziom do 0,003 USD, co oznaczałoby 300-procentowy wzrost. Natomiast jeszcze w okolicach 5 stycznia cena wynosiła około 0,0005 USD. Licząc od tego poziomu, zysk byłby choćby 600-procentowy.

Podsumowanie – ChatGPT i spekulacyjny charakter memecoinów

Trudno jednoznacznie określić, iż projekcje sztucznej inteligencji potwierdzą się w wycenach Pepe i Sponge V2. Jako iż ChatGPT przetwarza informacje, które zostały wykorzystane do uczenia maszynowego narzędzia, takie przewidywania nie wzięły się z niczego. Natomiast przez cały czas do tego typu narzędzi należy podchodzić z pewną ostrożnością.

Należy też pamiętać o spekulacyjnym charakterze kryptowalut, a zwłaszcza monet memowych. To aktywa cyfrowe rosnące na fali entuzjazmu i notujące duże spadki w momencie braku zainteresowania społeczności. Natomiast zwłaszcza projekty z pewną użytecznością mają potencjał do wzrostu. Szczególnie przy nabyciu tokenów w pierwszej fazie i po niższej cenie, jak jest w przypadku Sponge V2 i stakowania tokenów SPONGE.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału