Co nowego w Google Cloud w lutym?

fotc.com 1 rok temu

Luty przyniósł sporo zmian, szczególnie o ile chodzi o opcje dostępne w tzw. General Availability (GA). Poniżej opisujemy kilka z nich.

Immersive Stream dla XR już dostępne dla wszystkich użytkowników

Użytkownicy Google Cloud mogą już korzystać z Immersive Stream dla XR, która wykorzystuje procesory graficzne Google Cloud do hostowania, renderowania i przesyłania strumieniowego wysokiej jakości fotorealistycznych wizualizacji na miliony urządzeń mobilnych na całym świecie. Dzięki tej usłudze, użytkownicy Google Cloud nie potrzebują wydajnego sprzętu, ani aplikacji do wejścia w świat 3D lub rzeczywistość rozszerzoną (AR). Wystarczy kliknąć link lub zeskanować kod QR.

Stosowane w Mapach Googla funkcje immersyjnego widoku są również popularne w branży motoryzacyjnej, poprawiając wrażenia klientów podczas zakupów samochodów online. Również firmy z innych sektorów gospodarki chętnie sięgają po to rozwiązanie, które pozwala m.in. na wirtualną konfigurację nowych urządzeń w domu.

Nowości w Immersive Stream for XR:

  • Obsługa treści opracowanych w Unreal Engine 5.0,
  • Możliwość renderowania treści w trybie poziomym,
  • Więcej miejsca na tworzenie wyrafinowanych interfejsów użytkownika,
  • Możliwość osadzenia treści Immersive Stream for XR na stronie internetowej dzięki iframe HTML.

Nowa wersja Agent for SAP

Uruchomiony w luty nowy agent konsoliduje kilka wcześniejszych agentów dla obciążeń SAP, co znacznie ogranicza czas spędzony przy instalacji i aktualizacjach, zostawiając go więcej na to co ważne – podejmowanie decyzji opartych na danych. Nowy Agent for SAP posiada teraz opcjonalne funkcje napędzające takie produkty jak Workload Manager. Pozwala to na automatyczne skanowanie obciążeń SAP pod kątem najlepszych praktyk.

Generalna dostępność poufnych węzłów Google Kubernetes Engine

Dzięki poufnym węzłom GKE wykorzystującym sprzęt do szyfrowania danych w pamięci wzrasta bezpieczeństwo klastrów Google Kubernetes Engine. Pomaga to w ochronie przed przypadkowym wyciekiem danych, złośliwymi administratorami, czy tzw. wścibskimi sąsiadami. Co ważne, rozpoczęcie pracy z poufnymi węzłami jest łatwe – istniejące zadania mogą działać poufnie bez konieczności wprowadzania zmian w kodzie.

Obsługa CMEK przez Cloud Workstation

Klucze szyfrowania zarządzane przez klienta (CMEK) zapewniają użytkownikowi kontrolę szyfrowania nad trwałymi dyskami Cloud Workstation. Domyślnie Cloud Workstations używa klucza szyfrowania zarządzanego przez Google do szyfrowania zasobów stacji roboczej, takich jak maszyny wirtualne i dyski trwałe. Możesz jednak również użyć klucza szyfrowania zarządzanego przez klienta (CMEK) dzięki Cloud KMS.

Logi dla Network Load Balancing generalnie dostępne

Za pomocą logów odczytujemy informacje przydatne podczas rozwiązywania problemów i monitorowania Google Cloud Load Balancera. Są one agregowane dla wszystkich połączenia i eksportowane w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Logi generowane są dla przepływów TCP, UDP, ESP, GRE, ICMP i ICMPv6 każdej instancji z równoważeniem obciążenia, zarówno dla ruchu przychodzącego, jak i wychodzącego.

Idź do oryginalnego materiału