Co nowego w Google Cloud w maju

3 miesięcy temu

Zapłać mniej za Security Command Center, sprawdź nowe możliwości filtrowania w Log Analytics oraz korzystaj z bogatych możliwości Cloud Workstations – takie nowości przyniósł nam maj w chmurze Google Cloud.

Cloud Workstations dostępne dla wszystkich

Praca zdalna, która w wyniku pandemii zagościła na stałe w naszej rzeczywistości, oprócz licznych grup zawodowych dotknęła też programistów. O ile możliwość współpracowania z dowolnego miejsca przyniosło wiele pozytywów, to z punktu widzenia bezpieczeństwa postawiła wiele znaków zapytania. Konieczne było wdrożenie przyjaznych dla użytkownika narzędzi, które jednocześnie będą spełniały wysokie standardy bezpieczeństwa.

Już w zeszłym roku, w ramach oferty Software Delivery Shield, powstały Cloud Workstations. Po ich przetestowaniu w ramach Public Preview, od maja 2023 roku są one dostępne dla wszystkich użytkowników Google Cloud. Najnowsza wersja zawiera dodatkowe funkcjonalności, zapewniające w pełni zarządzane zintegrowane środowiska programistyczne (IDE). Cloud Workstations umożliwia szybszy onboarding programistów, wpływa na zwiększenie produktywności, a jednocześnie wypełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa.

Filtrowanie po czasie w Log Analytics

Dzięki nowej funkcjonalności – filtrowania z wykorzystaniem selektora daty i godziny w Log Analytics w Cloud Logging, możesz w łatwy sposób dostosować zakres czasowy zapytań na stronie Log Analytics korzystając z tego samego selektora, który dostępny jest w Logs Explorer, Metrics Explorer czy innych produktach Cloud Ops.

Jak zapłacić mniej za Security Command Center (SCC)?

Klienci, którzy korzystają z Security Command Center do zabezpieczania Compute Engine, GKE-Autopilot, App Engine i Cloud SQL mogą skorzystać z cen niższych o 25 proc. Dotyczy to opłat za aktywację na poziomie projektu.

Czym jest Security Command Center?

SCC to scentralizowana usługa raportowania zagrożeń oraz wyszukiwania lub bezpieczeństwa. Dzięki niej możesz:

· Uzyskać scentralizowaną widoczność oraz kontrolę,

· Odkryć błędne konfiguracje i luki w zabezpieczeniach,

· Raportować i utrzymywać zgodność,

· Wykrywać zagrożenia atakujące zasoby Google Cloud.

Idź do oryginalnego materiału