Crest zabezpiecza finansowanie FCDO, aby pomóc krajom zamorskim zwiększyć ich gotowość do cyberataków

cyberfeed.pl 3 dni temu


Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju (FCDO) finansuje inicjatywy prowadzone przez jednostkę certyfikującą bezpieczeństwo IT Crest, które mają na celu pomóc zagranicznym firmom zajmującym się cyberbezpieczeństwem w rozwijaniu i udoskonalaniu ich asortymentów produktów i usług.

Pilotażowa wersja programu Cyber ​​Accelerated Maturity Programme firmy Crest, znana jako Crest Camp, potrwa do marca 2025 r. Ogłoszono ją drugiego dnia trzydniowego wydarzenia poświęconego cyberbezpieczeństwu, zorganizowanego przez rząd Wielkiej Brytanii w Wilton Park w West Sussex.

Celem wydarzenia jest zachęcenie do międzynarodowej współpracy i dyskusji na temat zagadnień cyberbezpieczeństwa, tak aby uczestnicy mogli wspólnie wypracować środki mające na celu poprawę gotowości ich państw na cyberataki.

Crest Camp będzie wspierać dostawców usług cyberbezpieczeństwa z Armenii, Bahrajnu, Gruzji, Ghany, Litwy, Kenii, Tajlandii, Omanu i Filipin.

Powodem, dla którego te konkretne kraje zostały wybrane do skorzystania z inicjatywy, jest, według Cresta, „zidentyfikowana potrzeba” poprawy możliwości ich ekosystemów cyberbezpieczeństwa.

„Crest Camp ucieleśnia misję Crest polegającą na aktywnym wspieraniu firm w ich drodze do profesjonalizacji poprzez zapewnianie ukierunkowanego mentoringu, szkoleń i wskazówek na każdym etapie ścieżki akredytacyjnej Crest w kierunku pełnego członkostwa i akredytacji” – czytamy w oświadczeniu Crest.

„Dzięki strategicznym partnerstwom Crest wyznacza nowe standardy wzrostu i zrównoważonego rozwoju w ekosystemach cyberbezpieczeństwa uczestniczących regionów”.

Rozwiązywanie problemu niedoboru umiejętności

Element szkoleniowy inicjatywy pojawia się w momencie, gdy coraz większą uwagę zwraca się na to, co należy zrobić na całym świecie, aby uzupełnić lukę w kompetencjach w zakresie bezpieczeństwa IT, a także zapewnić organizacjom wiedzę specjalistyczną niezbędną do ochrony przed ryzykiem, jakie stwarzają coraz bardziej wyrafinowane zagrożenia cybernetyczne.

Najnowsze badania przeprowadzone przez branżową organizację ISC2 sugerują, iż globalny siła robocza ds. cyberbezpieczeństwa musi wzrosnąć o 87% wypełnić obecny niedobór talentów cybernetycznych.

Środki finansowe FCDO na ten projekt zostały przekazane organizacji Crest w formie dotacji i – według agencji rządowej – stanowią dowód jej zaangażowania w zachęcanie do większej współpracy między podmiotami zagranicznymi w walce z cyberprzestępczością.

Według Cresta, skupienie się inicjatywy na pomocy organizacjom z sektora prywatnego zajmującym się cyberbezpieczeństwem stanowi znaczącą zmianę, biorąc pod uwagę fakt, iż większość funduszy i dotacji w tym obszarze była tradycyjnie przyznawana agencjom rządowym i ich personelowi.

„Możemy zrobić więcej w sektorze prywatnym, biorąc pod uwagę jego kluczową rolę w szerszym krajobrazie bezpieczeństwa” – stwierdziła firma Crest w swoim oświadczeniu.[And] Crest Camp zajmuje się tą luką, przyznając, że… rządy coraz częściej polegają na wiedzy specjalistycznej sektora prywatnego w rozwiązywaniu niedoborów zasobów, podczas gdy reszta społeczeństwa i gospodarki polega na wysokiej jakości dostawcach usług cyberbezpieczeństwa z sektora prywatnego, aby funkcjonować bezpiecznie.

Dyrektor generalny Crest, Nick Benson, powiedział, iż inicjatywa ta wpisuje się w rosnącą rolę Crest w oferowaniu wsparcia firmom na całym świecie, które chcą poprawić swoją postawę w zakresie cyberbezpieczeństwa.

„Dziękujemy FCDO za wsparcie Crest Camp i uznanie znaczenia sektora prywatnego w rozwijaniu cyberodporności kraju i lepszym zabezpieczaniu krytycznej infrastruktury narodowej” – powiedział.

„Firmy członkowskie Crest na całym świecie, jako mentorzy i przykłady tego, jak wygląda dobro, odegrają istotną rolę w tej kluczowej pracy. Na dzisiejszym coraz bardziej połączonym globalnym rynku musimy patrzeć poza granice naszych państw, aby wykonać ciężką pracę, która uczyni nas wszystkich bezpieczniejszymi przed cyberzagrożeniami”.



Source link

Idź do oryginalnego materiału