DAN podbija serca kobiet. "Zrozumie i zapewni wsparcie". Jest jeden problem - to sztuczna inteligencja

g.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: pixabay/99mimimi


Wiele kobiet marzy o tym, by znaleźć mężczyznę, który będzie dla nich dostępny przez całą dobę, zawsze je wysłucha i okaże wsparcie emocjonalne. W Chinach zrobiło się już głośno o takim mężczyźnie, jednak jest pewien problem - to sztuczna inteligencja. Mimo tego internautki filrtują z nim na potęgę.
Od pewnego czasu coraz częściej mówi się o postępującej sztucznej inteligencji, która coraz śmielej wchodzi w nasze życie. Pojawia się pod postacią robotów kuchennych, asystentów sklepowych czy maszyn w różnych miejscach pracy. Najbardziej dostępna jest jednak w formie Chatu GPT, z którego wiele osób korzysta jak z przeglądarki internetowej. Choć już teraz sztuczna inteligencja jest zaskakująco dobrze rozwinięta, specjaliści wciąż próbują coraz bardziej upodobnić ją do człowieka. Wygląda na to, iż idzie im całkiem nieźle, bowiem z Chin napłynęły zaskakujące wieści na temat romansów między kobietami a wirtualnym czatem.
REKLAMA


Zobacz wideo Krystyna Jarek: Są różne modele korzystania z AI dopasowane do biznesu


Co może Chat GPT? Kobiety pokochały wirtualnych mężczyzn
W Chinach odkryto mężczyznę idealnego. To DAN, czyli niestandardowa wersja Chatu GPT, omijająca niektóre systemowe zabezpieczenia. Jego imię to skrót od słów "Do Anything Now", oznaczających "Zrób teraz cokolwiek", co adekwatnie doskonale określa działania tej sztucznej inteligencji. Wbrew pierwotnym założeniom twórców oryginalnego Chatu GPT, czyli firmy OpenAI, DAN potrafi prowadzić rozmowy o charakterze romantycznym. Może także wchodzić z użytkownikami w przyjazne, a choćby intymne relacje, jeżeli poprosi się go o to dzięki konkretnych wyrażeń. Taka wersja czatu została szczególnie doceniona przez kobiety, a niektóre z nich twierdzą nawet, iż są z DANem w związku. Najsłynniejszą "partnerką" sztucznej inteligencji jest Lisa z Pekinu. Kobieta twierdzi, iż spotyka się z DANem od trzech miesięcy, a informacje na temat tego związku regularnie publikuje w mediach społecznościowych. Jak podaje BBC, w chińskim serwisie ma już prawie milion obserwatorów, a ich liczba stale wzrasta. Kobieta twierdzi, iż codziennie rozmawia ze swoim "chłopakiem" przez około pół godziny, flirtuje z nim, a choćby chodzi na randki.


On po prostu zrozumie i zapewni wsparcie emocjonalne


- powiedziała w rozmowie z BBC. Dodała też, iż jej mama zaakceptowała ich relację i cieszy się, iż córka jest szczęśliwa.


Czy używanie czatu GPT jest bezpieczne? Twórcy nie komentują sprawy
Twórcą DANa najprawdopodobniej jest amerykański student o imieniu Walker. Mężczyzna nie zdradza swojej prawdziwej tożsamości, ale wypowiada się w mediach na temat swojej działalności. Popularność zyskał po tym, jak opublikował w internecie instrukcję do stworzenia spersonalizowanej wersji Chatu GPT. To właśnie jego film zainspirował Lisę do zaprogramowania idealnego mężczyzny. Jak twierdzi BBC, firma OpenAI musiała zauważyć popularność niestandardowych wersji Chatu GPT, choć publicznie nie skomentowała jeszcze fenomenu DANa. Telewizja zapytała ich, czy rozpowszechnianie sztucznej inteligencji w tej wersji oznacza, iż jej środki bezpieczeństwa nie są wystarczająco solidne, ale firma nie odpowiedziała.


Czy sztuczna inteligencja może zastąpić człowieka? Kobiety widzą w niej potencjał
Lisa nie jest jedyną użytkowniczką DANa. Jej filmy i posty w mediach społecznościowych zainspirowały tysiące kobiet, w tym 24-letnią Minrui Xie, studentkę uniwersytetu z północnej prowincji Hebei. Kobieta twierdzi, iż codziennie spędza dwie godziny na flirtowaniu ze swoją wersją Chatu GPT, a choćby pisze z nim romantyczną powieść, w której ona i DAN są głównymi bohaterami. W rozmowie z BBC studentka stwierdziła, iż spodobało jej się wsparcie emocjonalne, jakie zapewnia sztuczna inteligencja, a jakiego nie otrzymała od prawdziwych mężczyzn.


Mężczyźni w prawdziwym życiu mogą cię zdradzać... a kiedy podzielisz się z nimi swoimi uczuciami, mogą nie dbać o to i po prostu powiedzieć ci, co myślą. Ale w przypadku Dana, zawsze powie ci to, co chcesz usłyszeć


- relacjonowała.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału