Deauther Watch, ten zegarek to postrach sieci Wi-Fi

instalki.pl 4 dni temu

Sąsiad wkurza Cię głośną muzyką puszczaną ze Spotify lub innej platformy z muzyką na żądanie? Wyloguj go z Wi-Fi. W jaki sposób? Na przykład dzięki nietuzinkowego zegarka Dstike Deauther Watch. Ten niewielki gadżet od strony funkcjonalnej przypomina odrobinę urządzenia, które na przestrzeni lat przewijały się przez różnej maści filmy szpiegowskie. Teraz utalentowani miłośnicy DIY mogą stworzyć go sami, a inni… po prostu sobie kupić.

Deauther Watch powstał w jednym celu: wyrzucania osób z sieci Wi-Fi

Dstike Deauther Watch to sprzęt, który w ciągu kilku lat od debiutu doczekał się kilku rewizji zwiększających jego skuteczność. Niepozorny zegarek wykorzystuje podstawowy ekran, przezroczystą obudowę oraz najważniejszy element: prosty układ SoC chińskiego Espressif Systems o nazwie kodowej ESP8266. Wykorzystano go tu wyłącznie po to, aby majstrować przy sieciach Wi-Fi.

Źródło: Dstike

ESP8266 integruje w sobie wszystko, co niezbędne do tego, by nawiązywać łączność w standardzie Wi-Fi 802.11 b/g/n, czyli w paśmie 2,4 GHz. Czip wykorzystywany regularnie w tanich i energooszczędnych urządzeniach celem umożliwienia przeglądania zasobów sieci, tutaj współpracuje z softem Deauther, napisanym przez programistę o pseudonimie Spacehuhn. Dzięki niemu Deauther Watch może wyrzucić dowolnego użytkownika z sieci Wi-Fi 2,4 GHz podatnej na tego rodzaju działanie.

I nie, Deauther Watch nie jest zagłuszaczem sieci, który jest sprzętem nielegalnym. Autorzy projektu twierdzą, iż powstał wyłącznie do celów edukacyjnych.

Deauther Watch wysyła sygnał deautentykacji, który nakazuje danemu urządzeniu rozłączenie się z siecią Wi-Fi.. Takie to proste. Za jego pomocą da się też przeprowadzić atak typu beacon, który pozwala stworzyć fałszywy punkt dostępowy z dowolną nazwą lub atak typu probe, który może być użyty do zmylenia urządzeń śledzących Wi-Fi. Standard 802.11w-2009 wprowadza mechanizmy ochrony przed tego rodzaju atakami – urządzenia nie spełniające go będą podatne na działanie opisywanego zegarka.

Niektórzy sugerują, iż prosta modyfikacja sprzętowa pozwala zwiększyć zasięg działania smartwatcha.

Oprócz powyższego Dstike Deauther Watch to także zwykły zegarek z synchronizacją czasu z serwera NTP.

Czy można to po prostu kupić?

A można, jak najbardziej. Jeszcze jak. Znajdziesz go na oficjalnej stronie Dstike, ale też na Allegro, z wysyłką z Chin. Cena? 59 dolarów w sklepie Dstike lub około 400 złotych na polskiej platformie sprzedażowej. Prawdę mówiąc, to dość wysoka cena jak na sprzęt o tak specyficznym zakresie możliwości.

Największy wyciek w historii. Udostępniono 10 miliardów haseł

Źródło: mat. własny

ciekawostkismartwatchewifi
Idź do oryginalnego materiału