Dell wprowadza do sprzedaży 10-calową wersję tabletu Latitude Rugged Extreme z łącznością 5G

itreseller.com.pl 1 miesiąc temu

Latitude 7030 Rugged Extreme to najlżejszy na świecie w pełni wytrzymały tablet z systemem Windows 11, który jest wyposażony w GPS i opcjonalną łączność 5G. Urządzenie spełnia normy IP-65 oraz MIL-STD 810, co sprawia, iż sprawdzi się w terenie i trudnych warunkach pogodowych.

Nową wersję tabletu wyposażono w 10,1-calowy wyświetlacz FHD+ o proporcjach 16:10. Co ważne, panel zapewnia bardzo dużą jasność do 1000 nitów, dzięki czemu wyświetlany obraz będzie czytelny choćby w słoneczny dzień. Urządzenie jest odporne na kurz i wodę, a także na temperatury w zakresie od -30°C do 60°C. Konstrukcja spełniająca militarne standary sprawia, iż notebook powinien przetrwać upadek z wysokości 120 cm. Latitude 7030 Rugged Extreme wyposażony jest w procesor Intel Core i7 12 generacji, zintegrowaną grafikę Iris Xe w konfiguracjach i5 i i7 oraz do 32 GB pamięci LPDDR5. Latitude 7030 Rugged Extreme można też wyposażyć w dysk SSD NVMe o pojemności do 2 TB.

Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było nie tylko wytrzymałe, ale też wygodne, w czym pomaga mniejszy rozmiar i lekka obudowa o wadze 1 kg. Warto też dodać, iż Latitude 7030 Rugged Extreme można kupić w wersji z podwójną wymienialną baterią, dzięki czemu urządzenie będzie mogło działać jeszcze dłużej. Dell zadbał też o kwestie bezpieczeństwa firmowych danych. Tablet ma sprzętowe zabezpieczenie szyfrujace w postaci modułu TPM 2.0 ControlVault, a także w kamerę na podczerwień z rozpoznawaniem twarzy. Urządzenie można też wyposażyć w przydatne akcesoria zwiększające bezpieczeństwo, takie jak czytnik linii papilarnych, zasłonę kamery, a także czytnik kart zbliżeniowych. Wersja urządzenia obsługująca 5G umożliwia też korzystanie z prywatnych sieci 5G, co pozwoli dodatkowo zabezpieczyć firmowe dane.

Dell Latitude 7030 Rugged Extreme będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku i znajdzie zastosowanie w wielu branżach, zwłaszcza tam, gdzie liczy się mobilność i wytrzymałość. Tablet w łatwy sposób można też zamienić w urządzenie 2 w 1 za sprawą odłączanej klawiatury, a także rozszerzyć jego funkcjonalność poprzez inne dodatkowe akcesoria takie jak sztywny uchwyt z pasywnym rysikiem, czy obrotowy pasek na rękę, do którego przymocujemy urządzenie.

Idź do oryginalnego materiału