Departament Sprawiedliwości mianuje funkcjonariusza ds. sztucznej inteligencji; wezwanie do podjęcia działań w sprawie deepfakes

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu


Rośnie uznanie dla sztuczna inteligencja zagrożenia, z którymi możemy się spotkać, gdy firmy będą dalej i szybciej wprowadzać technologię sztucznej inteligencji. W odpowiedzi Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych powołał pierwszego w historii federalnego funkcjonariusza organów ścigania zajmującego się sztuczną inteligencją…

Departament Sprawiedliwości USA mianuje specjalistę ds. sztucznej inteligencji

Reutera informuje o mianowaniu na to stanowisko profesora Uniwersytetu Princeton.

Departament podał, iż Jonathan Mayer, profesor na Uniwersytecie Princeton zajmujący się technologią i prawem, będzie pełnił funkcję głównego doradcy ds. nauki i technologii oraz dyrektora ds. sztucznej inteligencji.

„Departament Sprawiedliwości musi dotrzymać kroku gwałtownie rozwijającemu się rozwojowi nauki i technologii, aby wypełnić naszą misję polegającą na utrzymywaniu praworządności, zapewnieniu bezpieczeństwa naszemu krajowi i ochronie praw obywatelskich” – stwierdził w oświadczeniu prokurator generalny Merrick Garland.

Ryzyko związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do pomocy w działaniach przestępczych, takich jak oszustwa, a choćby projektowanie niebezpiecznych substancji biochemicznych, było wysokie niedawno podkreślony przez Biały Dom. Apple był jedną z ponad 200 firm i innych organizacji, które odpowiedziały na zarządzenie prezydenta mające pomóc w rozwiązaniu problemu.

Departament Sprawiedliwości twierdzi, iż Mayerowi zostaną powierzone zadania związane z obiema stronami sztucznej inteligencji: jej wykorzystaniem przez przestępców, ale także wykorzystaniem jej przez Stany Zjednoczone do pokonania zagrożeń ze strony terrorystów i państw narodowych.

Zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco powiedziała, iż ​​technologia może pomóc Stanom Zjednoczonym wykrywać i zakłócać spiski terrorystyczne oraz wrogie działania amerykańskich przeciwników. Powiedziała jednak, iż departament jest również zaniepokojony możliwością wzmacniania istniejących uprzedzeń, fałszowania wyborów i tworzenia nowych możliwości dla cyberprzestępców.

„Każda nowa technologia to miecz obosieczny, ale sztuczna inteligencja może być najostrzejszym ostrzem w historii” – stwierdziło Monako.

Wezwij do podjęcia działań w sprawie deepfakes

Osobno, Możliwość mashowania donosi, iż setki naukowców, polityków i liderów technologicznych podpisało list otwarty, w którym wyrazili zaniepokojenie ryzykiem związanym z tzw. deepfakes: fałszywymi filmami generowanymi przez sztuczną inteligencję, które mogą sprawiać wrażenie, iż ktoś mówi cokolwiek.

Oprócz oczywistego ryzyka oszustwa istnieją obawy związane z wykorzystywaniem deepfakes do wpływania na wybory poprzez sprawianie wrażenia, iż ​​kandydaci składają szkodliwe oświadczenia lub podejmują obraźliwe działania. Ponadto istnieją obawy, iż choćby całkowicie fikcyjny CSAM generowany przez sztuczną inteligencję może znormalizować wykorzystywanie prawdziwych dzieci.

W liście otwartym – który każdy może podpisać – wzywa się do przyjęcia przepisów prawnych zajmujących się tymi problemami.

Nowe przepisy powinny:

  1. W pełni kryminalizować fałszywą pornografię dziecięcą, choćby jeżeli przedstawiane są wyłącznie fikcyjne dzieci;
  2. Ustalić sankcje karne dla wszystkich, kto świadomie tworzy lub świadomie ułatwia rozprzestrzenianie szkodliwych deepfakes; I
  3. Wymagaj programistów i dystrybutorom zapobieganie tworzeniu przez ich produkty audio i wizualne szkodliwych deepfakes oraz ponoszenie odpowiedzialności w przypadku zbyt łatwego obejścia ich środków zapobiegawczych.

zdjęcie zrobione przez Kanchanara NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału