Dlaczego sztuczna inteligencja będzie namawiać przedsiębiorstwa do eliminacji silosów spowalniających innowacje

cyberfeed.pl 3 miesięcy temu


Przez

Opublikowany: 12 lutego 2024 r

Jako zwolennik programistów zorientowanych na przedsiębiorstwa, główna część mojej roli polega na pomaganiu organizacjom w identyfikowaniu i usuwaniu silosów w procesie rozwoju, które spowalniają tempo innowacji. Chociaż większość przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę, iż usprawniony i progresywny cykl rozwoju przynosi znaczne korzyści, wiele z nich albo nie ma pewności, jak skutecznie go wdrożyć, albo nie jest przygotowane do wprowadzenia wymaganych zmian.

W rezultacie zbyt wiele firm utworzyło silosy w swoich procesach rozwojowych, które nie tylko blokują współpracę i widoczność, ale także stanowią główną przeszkodę w postępie.

Biorąc pod uwagę ogromną szybkość postępu technologicznego w tworzeniu oprogramowania, być może zrozumiałe jest, iż tak wiele firm ma trudności z dokładnym nakreśleniem przyszłości procesu tworzenia oprogramowania. Prawda jest jednak taka, iż ​​problemy technologiczne rzadko są spowodowane przez samą technologię. Najczęściej na przeszkodzie stoi kultura organizacyjna. Często status quo firmy jest w tym momencie całkowicie odpowiednie, więc nie ma potrzeby burzenia łódki poprzez wstrząsanie strukturą organizacyjną.

Być może jest to ironią losu, iż demokratyzacja generatywna sztuczna inteligencja a jego wprowadzenie do procesu rozwoju przyspieszy zmianę kulturową w sposobie, w jaki przedsiębiorstwa organizują się w celu przyjęcia progresywnego rozwoju oprogramowania. Czasami ogon naprawdę macha psem.

Generatywna sztuczna inteligencja spowodowała poważną zmianę

W krótkim czasie generatywna sztuczna inteligencja już to osiągnęła zmienił sposób tworzenia oprogramowaniad poprzez zmianę produktywności programistów. Wpływ tego jest po prostu ogromny. Badania z Githuba i firma analityczna Keystone.AI wskazują, iż korzyści w zakresie produktywności programistów AI spowodują wzrost globalnego PKB (produktu krajowego brutto) o ponad 1,5 biliona dolarów do 2030 roku.

Taki jest wpływ sztucznej inteligencji, przedsiębiorstwa gwałtownie uświadamiają sobie znaczenie włączenia jej do swoich procesów rozwojowych. Przedsiębiorstwa w dużej mierze rozumieją, o co toczy się gra. Liderzy biznesowi wiedzą, iż choćby niewielkie zwiększenie produktywności może radykalnie przyspieszyć czas wprowadzenia innowacji, zapewniając bardzo potrzebną przewagę nad konkurencją. Sztuczna inteligencja ma potencjał, aby stać się potężnym narzędziem biznesowym, a jej wdrażanie przez przedsiębiorstwa przestało być teoretyczne i stało się pilne.

Należy skupić się na tym, jak gwałtownie i skutecznie zintegrować sztuczną inteligencję. Jednak w zbyt wielu przypadkach przez cały czas trzeba przeznaczyć grosz, ponieważ technologia jest czynnikiem umożliwiającym, a tak naprawdę to normy organizacyjne i kulturowe stoją na drodze prawdziwej innowacji. Firmy z silna kultura open source są najlepiej przygotowani do czerpania korzyści, ponieważ zwykle ucieleśniają te same wartości współpracy, co społeczności open source – pracując w sposób przejrzysty i otwarty, dla większego dobra organizacji.

Biorąc pod uwagę nierozerwalny związek między produktywnością a szybkością innowacji, można się spodziewać, iż stanie się to głównym problemem na poziomie C, którego efektem będzie odgórne wsparcie w celu wyeliminowania upartych silosów i zapewnienia bardzo potrzebnej zmiany kulturowej.

Czasami zmiana najbardziej sztywnych struktur korporacyjnych wymaga szybkiej ewolucji technologicznej, takiej jak sztuczna inteligencja. W nadchodzących miesiącach będziemy świadkami, jak firmy zrywają swoje stare sposoby pracy i będą dążyć do usunięcia uporczywych barier, próbując uwolnić nową falę innowacji. Sztuczna inteligencja podniosła stawkę wyżej niż kiedykolwiek i jeżeli firmy nie będą w stanie dostosować swojej struktury, aby to objąć, ryzykują, iż gwałtownie zostaną w tyle.

Chris Reddington, jest starszym menedżerem ds. wspierania przedsiębiorstw (międzynarodowe) w Github

Przeczytaj więcej na temat Sztucznej inteligencji, automatyzacji i robotyki



Source link

Idź do oryginalnego materiału