Hack Frontier dotyka ponad 750 tys. klientów; firma czeka dwa miesiące z powiadomieniem

cyberfeed.pl 1 tydzień temu


Haker Frontier ujawnił dane osobiste co najmniej 750 000 klientów, łącznie z imionami i nazwiskami oraz numerami ubezpieczenia społecznego, co naraża ich na znaczne ryzyko kradzieży tożsamości. Grupa ransomware, która rzekomo stoi za atakiem, twierdzi, iż rzeczywista liczba wynosi dwa miliony.

Firma powiadomiła już klientów, na których według niej miała wpływ epidemia bezpieczeństwo naruszenia, ale czekał z tym prawie dwa miesiące…

Włamanie graniczne

Piszczący komputer raporty.

Frontier Communications ostrzega 750 000 klientów, iż ich informacje zostały ujawnione w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych po kwietniowym cyberataku, do którego doszło w wyniku operacji ransomware RansomHub […]

„14 kwietnia 2024 r. wykryliśmy nieautoryzowany dostęp do niektórych naszych wewnętrznych systemów informatycznych” – czytamy w powiadomieniu o naruszeniu danych przesłanym klientom, których to dotyczy.

„Nasze dochodzenie zidentyfikowało Twoje dane osobowe wśród danych, na które miał wpływ ten incydent”.

Firma powiadomiła Prokuratora Generalnego stanu Maine o naruszeniu, stwierdzając iż naruszenie miało miejsce 13 kwietnia, a zostało odkryte następnego dnia, 14 kwietnia.

Jednak klienci zostali powiadomieni dopiero 6 czerwca, prawie dwa miesiące później. Przyczyna opóźnienia nie jest znana.

RansomHub przyznaje się do włamania, chociaż twierdzi, iż uzyskał dane ponad dwóch milionów klientów, a nie 751 895 podanych przez Frontier. Grupa wyłudzająca twierdzi, iż sprzeda dane oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę, jeżeli Frontier nie spełni ich żądań do 14 czerwca.

Bezpłatne monitorowanie kredytu i ochrona przed kradzieżą

Frontier oferuje dotkniętym klientom roczny bezpłatny monitoring kredytu i ochronę przed kradzieżą za pośrednictwem Kroll.

Firma twierdzi, iż zatrudniła również ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, aby wsparli dochodzenie w sprawie luk w zabezpieczeniach, które umożliwiły włamanie, a także aby wzmocnili swoje systemy przed przyszłymi atakami.

zdjęcie zrobione przez Porównaj włókno NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Idź do oryginalnego materiału