Inteligentny zamek i klucze. Debiutuje nowy produkt smart home od Netatmo

instalki.pl 1 miesiąc temu

Francuska firma Netatmo zaprezentowała właśnie nowy produkt z kategorii smart home. Urządzenie Inteligentny Zamek i Klucze ma pozwalać na bezpieczne zamykanie i otwieranie drzwi dzięki połączenia BLE (Bluetooth Low Energy) lub fizycznego klucza z modułem NFC.

Jak podaje producent, zamek nie ma dostępu do internetu, dzięki czemu jest odporny na próby włamania się drogą cyfrową. Urządzenie niebawem pojawi się w polskich sklepach, a cena zestawu wyniesie nieco ponad 1600 zł.

Netatmo stawia na bezpieczeństwo

Inteligentny zamek od Netatmo spełnia wymagania gwarantujące najwyższy poziom mechanicznego i elektronicznego bezpieczeństwa, zgodnie z normą EN15684. Ma on gwarantować ochronę przed fizycznymi próbami włamania, takimi jak otwarcie zamka wytrychem, przewiercenie, wyrwanie, przecięcie czy wybicie. Cylinder zaprojektowany w całości przez Netatmo wykonano ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości i wzmocniono podkładką zapobiegającą przewierceniu oraz trzema kołkami zabezpieczającymi, zapewniającymi zwiększony poziom ochrony.

W przeciwieństwie do wielu innych produktów tego typu, smart zamek nie będzie podłączony do Internetu. Drzwi można otworzyć jedynie z bliskiej odległości dzięki telefonu dzięki szyfrowanej komunikacji Bluetooth lub dzięki Inteligentnych Kluczy NFC.

W Niemczech produkt został certyfikowany przez AV-Test, niemiecki instytut badawczy zajmujący się bezpieczeństwem IT:

„Netatmo Smart Lock i jego klucze okazały się wzorowe w naszych testach i we wszystkich istotnych obszarach testowych – jego solidna konstrukcja w połączeniu z bardzo dobrą implementacją ochrony danych nie pozostawia miejsca na krytykę. Dlatego z przyjemnością przyznaliśmy certyfikat Approved IoT Product”. – komentują eksperci z AV-Test.

Inteligentny zamek do samodzielnego montażu

Jak podaje producent, Smart Door Lock jest kompatybilny z drzwiami wyposażonymi we wkładkę euro o grubości do 10 cm. Instalacja powinna zająć kilka minut i wymaga wymiany jednej śruby.

Po zamontowaniu i skonfigurowaniu zamka będzie można otwierać go za pośrednictwem aplikacji (z bliskiej odległości) lub specjalnego klucza, który opiera się na certyfikowanej technologii NFC i chroniony jest złożonymi metodami kryptograficznymi. W przypadku utraty lub kradzieży klucz można dezaktywować dzięki aplikacji Home + Security.

Zestaw sprzedażowy zawiera trzy klucze, jednak w tej samej aplikacji do swojego zamka można dodać dowolną ich liczbę, zależnie od potrzeb. Dodatkowe klucze można zamówić w sklepie internetowym producenta. Inteligentny zamek Netatmo jest kompatybilny z Apple Home.

Jak podaje Netatmo, bateria powinna zapewnić rok działania. Użytkownik otrzyma oczywiście stosowne powiadomienie na telefonie, gdy będzie zbliżał się czas wymiany baterii. W razie całkowitego rozładowania zamka możliwe jest podłączenie zasilania awaryjnego przez micro-USB (dlaczego nie USB-C?).

Inteligentny zamek Netatmo będzie dostępny w sklepach od 21 czerwca 2024 roku.

Poszczególne elementy można nabyć w cenie:

  • Inteligentny Zamek i Klucze: 1629,99 zł
  • 3 Inteligentne Klucze: 449,99 zł
  • 1 Inteligentny Klucz: 179,99 zł
  • Zestaw Przedłużający 45mm: 139,99 zł
  • Zestaw Przedłużający 50mm: 139,99 zł

Źródło: Netatmo

NetatmoSmart Home
Idź do oryginalnego materiału