Itch.io twierdzi, iż został usunięty przez Funko

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu


W niedzielny wieczór itch.io spędziło wiele godzin całkowicie offline, a rynek gier niezależnych zrzucił winę na automatyczne usunięcie wygenerowane w imieniu Funko, twórcy kolekcjonerskich figurek Funko Pop.

„Nie żartuję, @itchio zostało usunięte przez @OriginalFunko”, witrynę przesłane do X we wczesnych godzinach poniedziałkowego poranka. itch.io stwierdziło, iż Funko używa „jakiegoś śmieciowego systemu do ochrony marki opartego na sztucznej inteligencji”, które wygenerowało „fałszywy raport phishingowy” na temat witryny itch.io.

Ten raport został wysłany do rejestratora domeny itch.io iwantmyname, który podjął decyzję i wyłączył witrynę. To działanie prawdopodobnie zostało podjęte przez „automatyczny system” – twierdzi itch.io.

itch.io twierdził, iż usunął „sporną stronę”, która spowodowała zgłoszenie phishingu natychmiast po otrzymaniu powiadomienia o usunięciu, ale stwierdził, iż nikt w iwantmyname nie przeczytał wiadomości e-mail potwierdzającej usunięcie strony.

Przedstawiciel iwantmyname, do którego skontaktował się serwis Polygon, powiedział: „Nazwa domeny została już przywrócona dzisiaj wcześniej, po tym jak rejestrujący w końcu odpowiedział na nasze powiadomienie i podjął odpowiednie działania w celu rozwiązania problemu”. W momencie wysłania odpowiedzi od iwantmyname wydawało się, iż itch.io jest ponownie online od mniej niż 40 minut.

itch.io wróciło do trybu online między 5 a 6 rano czasu wschodniego w poniedziałek rano, po co najmniej trzech godzinach, podczas których większość użytkowników, w tym zarówno graczy, jak i programistów korzystających z otwartej platformy, była całkowicie offline. Gry i inne produkty zakupione już na itch.io mogą być używane bez problemu, ale awaria witryny sklepowej będzie poważnym problemem dla twórców korzystających z nich do dystrybucji.

Oprogramowanie rzekomo używane przez Funko, które spowodowało zamknięcie witryny itch.io, zostało stworzone przez firmę BrandShield. BrandShield opisuje siebie jako „oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie internetowe do zwalczania podróbek”, które monitoruje „naruszenia znaków towarowych, próby phishingu, nadużywanie marki i działania podrabiane”.

Firma Polygon poprosiła itch.io i Funko o komentarz.



Source link

Idź do oryginalnego materiału