Kolejna dystrybucja Linuxa... od Microsoftu

3 miesięcy temu

Poznaj Azure Linux - kolejną dystrybucję od Microsoftu. Dowiedz się, czym jest nowa wersja Common Base Linux Mariner i dlaczego powstała.

Początkowo określony przez byłego CEO Microsoftu, Steve'a Ballmera, jako "rak", Linux przeszedł długą drogę w świecie technologii. Dzisiaj Microsoft nie tylko zaakceptował Linuxa, ale choćby stworzył swoją własną dystrybucję, znaną jako Azure Linux, co oznacza, iż firma się zmienia i inwestycje więcej w technologie Linux. Dzięki sesji Q&A podczas konferencji Microsoft Build mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o tej dystrybucji.

Czym jest Azure Linux?Azure Linux to w zasadzie kolejna wersja Common Base Linux Mariner (CBL-Mariner), ale tym razem ma kilka nowych ficzerów i jest komercyjnie wspierana. Cel jest podobny do CBL-Mariner, czyli jest to dostosowana dystrybucja Linuxa stworzona przez Microsoft, ze szczególnym naciskiem na zapewnienie "tylko najbardziej podstawowych elementów potrzebnych do uruchomienia klastra Kubernetes", jak stwierdził Jim Perrin, główny menedżer programu w Microsoft.
Idź do oryginalnego materiału