Posłuchaj wydanej wersji SoundCheck 22. Ta aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji skupiających się na integracji i elastyczności zarówno dla użytkowników produkcyjnych, jak i badawczo-rozwojowych. Należą do nich nowy moduł integracji języka Python, który umożliwia komunikację SoundCheck z wieloma urządzeniami i programami przy użyciu skryptów języka Python, nowy algorytm współczynnika szczytu, nowy wielokanałowy analizator FFT i dodatkowe narzędzia do przetwarzania końcowego. Wprowadzono także znaczące ulepszenia funkcjonalności statystyk, generatora sygnałów, metadanych i nie tylko. SoundCheck 22 działa również na procesorach Apple Silicon, zapewniając znaczną przewagę wydajności.
Wersja SoundCheck 22 (2024) rozszerza wiodące funkcje, dzięki którym oprogramowanie Listen jest wiodącym wyborem do testowania linii produkcyjnych. Ta aktualizacja odpowiada rzeczywistym wymaganiom rynku dzięki integracji z językiem Python, wersjonowaniu sekwencji, potężniejszym opcjom metadanych i ulepszonej funkcjonalności statystyk. Użytkownicy działu badań i rozwoju dostrzegają także wzrost możliwości dzięki analizie współczynnika szczytu, nowej funkcjonalności przetwarzania końcowego i ulepszonym instrumentom wirtualnym.
Nowy moduł niestandardowych kroków języka Python ((moduł opcjonalny nr 2042) umożliwia użytkownikom wywoływanie niestandardowych funkcji języka Python z sekwencji SoundCheck. Ułatwia to przekazywanie danych i zmiennych pomiędzy SoundCheck a innymi urządzeniami lub programami. Aplikacje obejmują wysyłanie niestandardowych poleceń w celu umieszczenia urządzenie w tryb diagnostyczny lub odtwarzanie sygnału testowego z urządzenia. Umożliwia także komunikację z niestandardowymi bazami danych i przekazywanie pomiarów kierunkowych do programów takich jak VACS i EASE w celu analizy balonowej. Użytkownicy mogą również wywoływać funkcje MATLAB za pośrednictwem Pythona w celu automatycznej analizy MATLAB-a SoundCheck pomiarów. Moduł niestandardowych kroków Pythona pozwala uniknąć konieczności integracji LabVIEW z innymi programami, co upraszcza programowanie i konserwację.
Ważnym powodem do natychmiastowej aktualizacji jest nowy algorytm analizy współczynnika szczytu, który jest techniką mierzącą stosunek wartości szczytowej do wartości skutecznej w celu oceny zniekształceń impulsowych i analizy zakresu dynamiki rzeczywistych sygnałów. Uzupełnia unikatowość SoundCheck ulepszony algorytm luźnych cząstek – wprowadzony w Wersja 21 – do pomiaru zniekształceń przejściowych i umożliwia porównanie obu metod przy użyciu tych samych danych pomiarowych. Współczynnik szczytu można obliczyć i wyświetlić dzięki multimetru na ścieżce sygnału wejściowego, jak również na etapie analizy.
SoundCheck 22 wprowadza także nową funkcję wersjonowania sekwencji, która ułatwia śledzenie zmian wprowadzonych w sekwencji i zapewnia, iż współpracownicy i producenci kontraktowi używają prawidłowej wersji. Pola komentarzy ułatwiają dokumentowanie zmian, a widok historii sekwencji zapewnia rejestr zmian historycznych. Funkcja archiwizacji umożliwia tworzenie kopii zapasowych sekwencji w trakcie jej opracowywania, dzięki czemu zmiany można łatwo wycofać, zachowując informacje o wersji.
Moduł Statystyki został całkowicie przebudowany dzięki dodatkowej funkcjonalności i zaktualizowanemu interfejsowi, co ułatwia korzystanie z SoundCheck 22. Nowy układ ułatwia wybór danych, a krzywe, wartości i wyniki można teraz po prostu przeciągać i upuszczać z listy pamięci do edytora statystyk . Nowy krok „Resetuj statystyki” umożliwia resetowanie statystyk w trakcie sekwencji. Jest to przydatne podczas stosowania analizy statystycznej do danych z pętli sekwencji lub stałej liczby pomiarów, ponieważ dane statystyczne i liczba próbek mogą zostać automatycznie usunięte i gotowe do następnego pomiaru po osiągnięciu żądanych ustawień. Ulepszone wyszukiwanie, w tym metadanych, ułatwia wybieranie grup krzywych z listy pamięci, a teraz możliwe jest choćby określenie zakresu częstotliwości, w ramach którego przeprowadzane są statystyki.
Dostępne są także nowe, potężne narzędzia do przetwarzania końcowego, które rozszerzają możliwości obliczeniowe SoundCheck i upraszczają złożone aplikacje. Obejmują one obliczanie logarytmu i wykładnika przy użyciu podstawy 2, 10 lub wartości niestandardowych; Opcja Leq (równoważny ciągły poziom dźwięku) w funkcji Czas do stosowania w monitorowaniu hałasu, zastosowaniach komunikacyjnych i wielu standardach; Nowa opcja „Tryby przecięcia” zapewniająca większą szczegółowość wyboru punktów przecięcia; Oraz opcja ignorowania jednostek w arytmetyce i stałym przetwarzaniu końcowym. Ułatwia to proste obliczenia matematyczne, na przykład szybkie odejmowanie stałej liczby dB w celu skorygowania poziomu dźwięku z pola bliskiego do pola dalekiego. W post-processingu FFT dostępne jest również niestandardowe okno „Cosinus Taper”, które umożliwia dostosowanie szerokości stożka początkowego i końcowego. Jest to przydatne w przypadku pomiarów w oknie czasowym.
Funkcjonalność metadanych w SoundCheck 22 obejmuje nowe opcje, a także zwiększoną elastyczność wprowadzania metadanych. Nowe opcje metadanych systemu obejmują wersję SoundCheck, wersję sekwencji, datę i godzinę rozpoczęcia oraz zapisania. Metadane można teraz zastosować podczas przebiegu sekwencji lub dołączyć na końcu, a metadane można zastosować albo do pojedynczego pomiaru, albo do serii pomiarów. Wyniki można łatwo zidentyfikować na podstawie metadanych, ponieważ można je teraz przeszukiwać na liście pamięci, a metadane dowolnej wybranej krzywej można wyświetlić po prostu wybierając ją w oknie wyświetlacza.
Ulepszony generator sygnału i multimetr oferują lepszą obsługę akcelerometrów i wytrząsaczy w zastosowaniach, w których należy wykonać pomiary dotykowe lub zarówno akustyczne, jak i dotykowe. Obejmują one pomiary hałasu wentylatorów, wibrujących foteli samochodowych oraz kombinacje mikrofonu i akcelerometru MEMS. Jednostki przyspieszenia można teraz kalibrować zarówno w g, jak i m/s² i oferują opcję całkowania przyspieszenia z prędkością w multimetrze.
Generator sygnału umożliwia teraz ustawienie maksymalnego i minimalnego poziomu wyjściowego oraz częstotliwości. Ogranicza to zakres ścieżki sygnału, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu sprzętu. Poziomy te są zachowywane, gdy konfiguracja jest zapisana lub używana w sekwencji, ale poziomy można przez cały czas manualnie regulować w tych zakresach. Przebiegi można teraz odtwarzać na oryginalnie zarejestrowanym poziomie, bez stosowania wzmocnienia. Jest to przydatne do testów odsłuchowych.
Udoskonalenia w zakresie obsługi wielu instrumentów w programie SoundCheck 22 obejmują dodanie wielokanałowego analizatora FFT, wiele odłączanych okien wyświetlacza oraz możliwość wykonywania obliczeń na krzywych na żywo i przechowywanych. Pojedynczy multiinstrument może mieć wiele jednoczesnych okien wyświetlania, które są teraz odłączone od panelu sterowania i można zmieniać ich rozmiar i położenie, co zapewnia nieograniczoną elastyczność układu pulpitu.
Wreszcie, SoundCheck 22 oferuje znaczną poprawę wydajności podczas pracy na komputerach Apple Mac Jabłkowy silikon Procesory (serii M).
Listen promuje aktualizacje do SoundCheck 22 ze zniżkami do 56% do końca czerwca 2024 r., w tym pakiety z nowym opcjonalnym modułem Python Custom Step (+525 USD).
www.listeninc.com