Memecoiny to ryzykowna zabawa. Kancelaria grozi pozwem zbiorowym popularnemu projektowi

bithub.pl 1 rok temu

Memecoiny wciąż wciąż przyciągają dużą grupę ludzi. Bardziej doświadczeni gracze od dawana ostrzegają przed ryzykiem jakie niesie za sobą inwestowanie w monety memowe. Mimo to chętnych na rozpoczęcie przygody z nimi nie brakuje. Niestety ta zabawa nie zawsze kończy się pozytywnie. Sprawa jednego z popularniejszych ostatnio projektów może skończyć się w sądzie.

Memecoiny to zabawa, która może sporo kosztować

O ryzyku jakie niesie za sobą inwestowanie w memecoiny powiedziano już chyba wszystko. Mimo to memcoiny notują rekordy popularności w ostatnim czasie. Wystarczy wspomnieć chociażby hit ostatnich tygodni, czyli PepeCoin. Memecoin z motywem żaby Pepe spowodował prawdziwe szaleństwo na rynku. Dlaczego tak się dzieje? Jedynym wytłumaczeniem jest chyba nasza nieracjonalna skłonności do szukania łatwego i szybkiego zarobku. Zatem najpewniej popularność memecoinów wiąże się z obietnicą szybkiego bogactwa. Sukces jednak jest rzadki, a prawdopodobieństwo kłopotów, jakie ta zabawa możę przynieść, spore. W jednym z przypadków możemy właśnie obserwować ten drugi scenariusz. Mike Kanovitz i kancelaria prawna Loevy & Loevy grożą pozwem zbiorowym przeciwko katastrofalnemu memecoinowi $PSYOP. Projekt zebrał 7 milionów dolarów, ale nie rozdzielił jeszcze 90% przyznanych środków. Adwokat zasugerował, iż Ben_eth może być winny oszustwa elektronicznego. Kanovitz powiedział, iż jeżeli Ben.eth nie zwróci pieniędzy inwestorom, Loevy & Loevy złoży pozew zbiorowy w Arizonie.

To @eth_ben and @psyopeth :
My law firm, Loevy & Loevy, will be filing a class action against you in your IRL name if you do not refund all of the $PSYOP presale purchasers immediately.
Our settlement demand letter has served as an NFT to your ben.eth address, viewable here:… pic.twitter.com/qaxhECDUhb

— Mike Kanovitz (@MikeKanovitz) May 19, 2023

Reakcja na list

Groźby pod adresem twórców memecoina, który wywołał spór, nie zrobił na nich większego wrażenia. List natychmiast spotkał się z krytyką ze względu na jego swobodny ton, literówki i brak zgody partnera prawnego Kanovitza, Jona Loevy’ego. Groźba prawna została odrzucona przez Ben_etha, który nazwał list tak nieprofesjonalnym, iż może sprawić [firmie] kłopoty z radą adwokacką. Nie jest jasne, czy proponowany pozew ma podstawę prawną. Jednak jeżeli chodzi o sam $PSYOP, to ma on niewielką integralność, mimo iż zebrał 7 milionów dolarów. Projekt został potępiony przez studio medialne o tej samej nazwie 19 maja. Odnotowano również, iż jeden z oszustów próbował naśladować uruchomienie tokena w schemacie phishingowym. To prawdopodobnie dopiero początek sporo, a jego kolejne odsłony będziemy obserwować w kolejnych miesiącach.

Idź do oryginalnego materiału