Microsoft publikuje aktualizacje przeglądarki Microsoft Edge do wersji 119.0.2151.97(P23-347)
cert.pse-online.pl 1 rok temu
Produkt
Microsoft Edge: 79.0.309.71 – 119.0.2151.93
Numer CVE
CVE-2023-6345
Krytyczność
Krytyczna
Opis
Luka wynika z przepełnienia liczb całkowitych w komponencie Skia w przeglądarce Google Chrome. Osoba atakująca zdalnie może oszukać ofiarę, aby otworzyła specjalnie spreparowaną stronę internetową, wywołała przepełnienie liczby całkowitej i wykonała dowolny kod w systemie docelowym. Pomyślne wykorzystanie tej luki może skutkować całkowitym naruszeniem bezpieczeństwa podatnego systemu.
Numer CVE
CVE-2023-6346
Krytyczność
Wysoka
Opis
Luka wynika z błędu „use after free” w komponencie WebAudio w przeglądarce Google Chrome. Osoba atakująca zdalnie może utworzyć specjalnie spreparowaną stronę internetową, nakłonić ofiarę do odwiedzenia jej, wywołać błąd „use after free” i wykonać dowolny kod w systemie docelowym.
Numer CVE
CVE-2023-6347
Krytyczność
Wysoka
Opis
Luka wynika z błędu „use after free” w komponencie Mojo w przeglądarce Google Chrome. Osoba atakująca zdalnie może utworzyć specjalnie spreparowaną stronę internetową, nakłonić ofiarę do odwiedzenia jej, wywołać błąd „use after free” i wykonać dowolny kod w systemie docelowym.
Numer CVE
CVE-2023-6348
Krytyczność
Wysoka
Opis
Luka wynika z błędu polegającego na pomyleniu typów w komponencie sprawdzania pisowni w przeglądarce Google Chrome. Osoba atakująca zdalnie może utworzyć specjalnie spreparowaną stronę internetową, nakłonić ofiarę do odwiedzenia jej, wywołać błąd pomylenia typów i wykonać dowolny kod w systemie docelowym.
Numer CVE
CVE-2023-6350
Krytyczność
Wysoka
Opis
Luka wynika z błędu granicznego w libavif w przeglądarce Google Chrome. Osoba atakująca zdalnie może nakłonić ofiarę do odwiedzenia specjalnie spreparowanej strony internetowej, wywołać przepełnienie bufora stosu i wykonać dowolny kod w systemie.
Numer CVE
CVE-2023-6351
Krytyczność
Wysoka
Opis
Luka wynika z błędu „use after free” w komponencie libavif w przeglądarce Google Chrome. Osoba atakująca zdalnie może utworzyć specjalnie spreparowaną stronę internetową, nakłonić ofiarę do odwiedzenia jej, wywołać błąd „use after free” i wykonać dowolny kod w systemie docelowym.