Barracuda Networks, producent rozwiązań z obszaru bezpieczeństwa IT, wprowadził na polski rynek Barracuda SecureEdge. To nowa platforma, która integruje w jednym rozwiązaniu wszystkie funkcje Barracuda Secure SD-WAN, Firewall-as-a-Service, Zero Trust Network Access i Secure Web Gateway. Ułatwia zarządzanie bezpieczeństwem w organizacji, chroniąc nie tylko użytkowników, ale również witryny internetowe oraz urządzenia IoT.
Z raportu „Gartner Market Guide for single vendor SASE” wynika, iż aż 80% przedsiębiorstw przyjmie strategię ujednolicenia dostępu do sieci, usług w chmurze i aplikacji prywatnych przy pomocy architektury SASE/SSE. Nowa platforma SASE od Barracuda jest przeznaczona dla firm i dostawców usług zarządzanych (MSP). Pozwala na zabezpieczenie pracy zdalnej i hybrydowej, umożliwia pracownikom i kontraktorom bezpieczny dostęp do zasobów firmowych z dowolnego miejsca i urządzenia. Zabezpiecza użytkowników, witryny i urządzenia IoT. Łączy dowolne urządzenie, aplikacje i środowisko chmurowe/hybrydowe.
– Barracuda SecureEdge to naturalna kontynuacja firewalli nowej generacji. Umożliwia bezpieczne i wydajne połączenie między użytkownikami a lokalizacjami, co jest szczególnie istotne w przypadku pracy rozproszonej i zdalnej. To proste w obsłudze rozwiązanie, które pozwala na centralne zarządzanie wszystkimi produktami bezpieczeństwa i urządzeniami łączącymi się z zasobami firmowymi. Co więcej, narzędzie to można uruchomić w oparciu o własną lokalizację, co jest szczególnie ważne dla organizacji, które przechowują swoje dane na własnych serwerach, a nie w chmurze – tłumaczy Michał Zalewski, inżynier w firmie Barracuda Networks.
Rozwiązanie jest dostarczane w modelu SaaS i zintegrowano w nim wszystkie funkcje Barracuda Secure SD-WAN, Firewall-as-a-Service, Zero Trust Network Access oraz Secure Web Gateway.
– Ważną cechą naszej platformy jest to, iż na bieżąco monitoruje przepustowość łącz i dla części danych, mniej istotnych z punktu widzenia biznesu, używa lokalnego Internetu. Dzięki temu dba o odpowiednią prędkość przesyłu, bo nie kieruje całego ruchu do jednego tunelu, co gwałtownie zużywa zasoby i powoduje problemy z połączeniami – tłumaczy Michał Zalewski.
Najważniejsze funkcje platformy:
● Wielowarstwowa ochrona sieci: Pozwala na spójne egzekwowanie zasad bezpieczeństwa wśród użytkowników biurowych i zdalnych, pracujących w środowisku chmurowym, lokalnym lub hybrydowym.
● Ochrona przed zagrożeniami w Internecie: Chroni przed zagrożeniami internetowymi, niezależnie od lokalizacji użytkownika.
● Bezpieczny dostęp zdalny: Zapewnia bezpieczny zdalny dostęp dla dowolnego użytkownika do dowolnej aplikacji (Zero Trust Access).
● Zoptymalizowany dostęp do chmury i aplikacji: Ułatwia zoptymalizowany dostęp do chmury i aplikacji dla dowolnego użytkownika i z dowolnej lokalizacji (Secure SD-WAN).
– Platforma Secure Access Service Edge umożliwia naszym klientom kontrolowanie dostępu do danych z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie i miejscu. Pozwala na inspekcję bezpieczeństwa i wymusza postępowanie w zgodzie z jego regułami w chmurze – zarówno w biurze, jak i podczas pracy zdalnej – podsumowuje Michał Zalewski.
IT Champions 2024: zobacz najważniejsze wydarzenie branżowe!