Nowość od Cisco: asystent AI dla polityki zapór sieciowych

avlab.pl 2 miesięcy temu

W trakcie odbywającej się w Melbourne konferencji Cisco Live firma zaprezentowała Cisco AI Assistant for Security. Asystent ma pomóc klientom podejmować świadome decyzje, rozszerzy możliwości ich narzędzi i zautomatyzuje złożone zadania.

Asystent AI dla polityk zapór sieciowych:

Cisco AI Assistant for Security w pierwszej kolejności będzie wprowadzony do chmurowych rozwiązań Cisco Firewall Management Center i Cisco Defense Orchestrator. Administratorzy będą mogli używać języka naturalnego do znajdowania polityk i uzyskiwania zaleceń dotyczących reguł, eliminując duplikaty, błędnie skonfigurowane zasady i złożone przepływy pracy przy jednocześnie zwiększonej widoczności. Przyspieszy to rozwiązywanie problemów i zadania konfiguracyjne.

Silnik widoczności ruchu szyfrowanego oparty na sztucznej inteligencji dla wszystkich modeli zapór sieciowych:

Większość ruchu w centrach danych jest w tej chwili szyfrowana, a brak możliwości inspekcji zaszyfrowanego ruchu jest kluczowym problemem w zakresie bezpieczeństwa. Odszyfrowywanie ruchu wymaga dużych zasobów i jest obarczone kwestiami operacyjnymi, prywatności i zgodności. Dzięki systemowi operacyjnemu o numerze 7.4.1 dostępnemu teraz w całej rodzinie Cisco Secure Firewall klienci będą mogli korzystać z AI i rozpoznawać w ruchu szyfrowanym złośliwe oprogramowanie. Silnik został nauczony na podstawie miliardów próbek, w tym złośliwego systemu w izolacji, aby określić, czy w zaszyfrowanym ruchu znajduje się malware.

Aby stawiać na sztuczną inteligencję, firma musi opierać się na danych. Dzięki naszej telemetrii Cisco ma wyjątkową pozycję, aby dostarczać rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, które dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji rozszerzają możliwości firmowych zespołów IT i bezpieczeństwa.
Jeetu Patelwiceprezes i dyrektor generalny Cisco Security and Collaboration
Idź do oryginalnego materiału