Ofensywa ERLI. Aplikacja ma już milion pobrań

instalki.pl 3 miesięcy temu

ERLI to polska platforma zakupowa, która chce konkurować głównie z Allegro. Ofensywa na rynku e-commerce zaczyna przynosić skutki, aplikacja mobilna platformy została pobrana już ponad milion razy.

Wystarczyło kilka miesięcy, aby użytkownicy przekonali się do tej formy zakupów. Blisko 50% klientów ERLI korzysta z kanału mobilnego.

Zakupy mobilne na topie

Aplikacja mobilna ERLI zadebiutowała w sierpniu 2023 roku, a łączna liczba jej pobrań na Androida i iOS przekroczyła właśnie milion. Firma od początku położyła duży nacisk na sprzedaż mobilną oferując klientom wiele benefitów, jak roczna darmowa dostawa i kupony rabatowe o wartości 50 złotych do wykorzystania przy kolejnej transakcji.

Kolejnym etapem rozwoju platformy było uruchomienie sekcji „NAJtaniej”, gdzie codziennie dostępne są nowe oferty zakupowe – każda w limitowanych ilościach i o określonym czasie trwania, co skutecznie przyciąga kupujących.

ERLI zdradziło, iż użytkownicy aplikacji mobilnej najchętniej kupują kosmetyki, chemię domową, karmy dla zwierząt i artykuły spożywcze. W przypadku produktów wymagających większego zastanowienia prym wiodą zakupy realizowane przez stronę internetową platformy.

Aplikacja mobilna ERLI

Co ciekawe, wartość koszyka na urządzeniach mobilnych jest aż o 30% wyższa u osób korzystających ze telefonów Apple. Wygląda zatem na to, iż użytkownicy Androida są bardziej oszczędni.

Aplikacja kluczowym elementem strategii rozwoju ERLI

Według badania Mediapanel, ERLI znajduje się w TOP10 platform zakupowych w Polsce. W marcu 2024 roku serwis (strona www + aplikacja) odwiedziło ponad 6,6 mln realnych użytkowników. To więcej niż Amazon (6,2 mln), ale przez cały czas daleko za Allegro (19,8 mln) czy TEMU (14 mln).

Aktualnie nowi użytkownicy aplikacji mobilnej mogą skorzystać z oferty „100 zł w prezencie za pierwsze zakupy”. Kupony rabatowe w ramach promocji (łącznie 100 zł) są dostępne dla nowych użytkowników, którzy zarejestrowali konto lub po raz pierwszy zalogowali się do aplikacji mobilnej od 28.12.2023 r.

Aplikacja ERLI jest dostępna na urządzenia z systemami Android i iOS:

Źródło: ERLI

allegroERLIzakupy online
Idź do oryginalnego materiału