OpenAI twierdzi, iż Times oszukał, aby ChatGPT zwracał artykuły

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu


OpenAI stwierdziło w wniosek złożony w poniedziałek To New York Timesa używał „zwodniczych podpowiedzi”, aby nakłonić ChatGPT do zwrócenia treści. Z tego i innych powodów firma zwraca się do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w południowym Nowym Jorku o oddalenie kilku roszczeń zawartych w pozwie o naruszenie praw autorskich złożonym przez outlet.

OpenAI twierdzi, iż Czasy wykorzystał błąd, nad którym w tej chwili pracuje, i który portal przesyłał artykuły bezpośrednio do chatbota, aby wypluwał dosłowne fragmenty. „Normalni ludzie nie korzystają w ten sposób z produktów OpenAI” – twierdzi firma, cytując: kwiecień 2023 Czasy artykuł zatytułowany „35 sposobów, w jakie prawdziwi ludzie korzystają w tej chwili ze sztucznej inteligencji”. Wszystko to jest bardzo podobne do argumentów OpenAI przedstawionych w jego reakcja publiczna w styczniu.

Czasy powiedział główny doradca prawny Ian Crosby Krawędź w e-mailu, w którym nazywanie wysiłków punktu sprzedaży hackiem jest błędną charakterystyką i iż punkt sprzedaży „po prostu korzystał z produktów OpenAI w poszukiwaniu dowodów na to, iż ukradł i zreprodukował dzieła chronione prawem autorskim „The Times”. Dodał, iż OpenAI nie zaprzecza, iż ​​„skopiowało”. Czasy działa bez zezwolenia z upływem terminu przedawnienia.”

The Czasy pozwał OpenAI i Microsoft w grudniu, twierdząc, iż firmy przeszkoliły swoje modele sztucznej inteligencji na podstawie jej treści i iż ich chatboty mogą dosłownie odtwarzać historie. W publikacji zarzucono, iż pozbawia ją to dochodów i zagraża jej relacjom z czytelnikami.

OpenAI chce częściowo odrzucić Czasyzaliczyć bezpośrednie naruszenie praw autorskich „w zakresie, w jakim opiera się ono na czynnościach zwielokrotniania, które miały miejsce ponad trzy lata przed tym działaniem”. Zwraca się także do sądu o oddalenie pozostałych zarzutów: iż OpenAI przyczyniło się do naruszenia; iż nie usunął informacji naruszających prawo; oraz iż stworzyło to nieuczciwą konkurencję poprzez sprzeniewierzenie. The Czasy pozew zawiera również zarzuty osłabienia znaku towarowego, nieuczciwej konkurencji na podstawie prawa zwyczajowego poprzez sprzeniewierzenie oraz zastępcze roszczenie o naruszenie praw autorskich.

OpenAI podobnie zmniejszone skargi w pozwie Sarah Silverman i innych autorów w sprawie pojedynczego bezpośredniego roszczenia o naruszenie praw autorskich. Choć jego oferta okazała się skuteczna i ta mogła być, nie są to jedyne pozwy przeciwko firmom zajmującym się sztuczną inteligencją. Startupy takie jak OpenAI, Anthropic i Stability AI rozważają w tej chwili stale poszerzającą się paszczę działań prawnych, niektóre z nich doświadczony I sporny organizacje, które mają za sobą czasami dziesięciolecia bitew o prawa autorskie. Jak KrawędźNilay Patel i Sarah Jeong niedawno omówione na Dekoder podcastte przypadki mogą potencjalnie wywrócić do góry nogami lub choćby zniszczyć rodzący się przemysł.



Source link

Idź do oryginalnego materiału