Porozumienie w sprawie regulacji AI może być dobrą wiadomością dla Apple Intelligence

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu


Kraje UE są obecnie ustawione na przegapienie NA Inteligencja Apple funkcje, ale to móc w tej chwili ulegają zmianie w wyniku nowego porozumienia między USA, UE i Wielką Brytanią w sprawie Sztuczna inteligencja rozporządzenie.

Cztery organy ścigania zgodziły się przyjąć „wspólne zasady” dotyczące sposobu, w jaki rozwiązują antymonopolowy obawy dotyczące produktów i usług AI – choć niektóre sformułowania mogą potencjalnie okazać się problematyczne Jabłko

Apple Intelligence nie będzie uruchamiane w krajach UE

Funkcje Apple Intelligence mają zostać uruchomione w tym roku, ale firma z Cupertino poinformowała w zeszłym miesiącu, iż wykluczy kraje UE z uruchomienia. Apple jako powód podało „niepewność regulacyjną”.

„Ze względu na niepewność regulacyjną spowodowaną ustawą o rynkach cyfrowych nie sądzimy, abyśmy byli w stanie wdrożyć trzy z tych [new] funkcje — iPhone Mirroring, ulepszenia w zakresie udostępniania ekranu SharePlay i Apple Intelligence — naszym użytkownikom w UE w tym roku”.

Meta później stworzyła niemal dokładnie to samo ogłoszenie, użyte niemal dokładnie tymi samymi słowami.

Nowe porozumienie w sprawie regulacji AI może pomóc

Rządy UE, USA i Wielkiej Brytanii wydały już wspólne oświadczenie w którym zobowiązują się do przyjęcia „wspólnych zasad” dla regulacji AI. Oświadczenie zostało wydane przez:

  • Komisja Europejska UE
  • Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków
  • Departament Sprawiedliwości USA
  • Federalna Komisja Handlu USA

Nasze doświadczenie na powiązanych rynkach wskazuje, iż chociaż pytania dotyczące konkurencji w dziedzinie sztucznej inteligencji będą dotyczyć konkretnych faktów, to kilka wspólnych zasad będzie zwykle służyć umożliwieniu konkurencji i wspieraniu innowacji:

  • Uczciwe postępowanie
  • Interoperacyjność
  • Wybór

Choć wszystkie strony zgadzają się co do tych zasad, w komunikacie zaznaczono, iż każda ze stron będzie miała swobodę ich interpretacji na swój własny sposób.

Nasze uprawnienia prawne i konteksty jurysdykcyjne różnią się, ale ostatecznie nasze decyzje zawsze pozostaną suwerenne i niezależne.

Opinia 9to5Mac

To z pewnością dobry znak.

Warto jednak zauważyć, iż wszystkie trzy zasady odnoszą się do kwestii, w których UE może przyjąć bardziej stanowczą linię niż USA. Oto niektóre z fraz, które mogą potencjalnie okazać się problematyczne dla Apple:

„Kiedy firmy o sile rynkowej stosują taktykę wykluczającą, mogą pogłębiać swoje fosy, zniechęcać do inwestycji i innowacji osoby trzecie oraz podważać konkurencję. Ekosystem AI będzie w lepszej sytuacji, im bardziej firmy będą stosować uczciwe praktyki”.

„Konkurencja i innowacja wokół AI prawdopodobnie będą większe, im bardziej produkty i usługi AI oraz ich dane wejściowe będą mogły ze sobą współdziałać. Wszelkie twierdzenia, iż ​​interoperacyjność wymaga poświęceń na rzecz prywatności i bezpieczeństwa, będą dokładnie badane”.

„Oznacza to konieczność zbadania sposobów, w jakie firmy mogą stosować mechanizmy blokowania, które mogłyby uniemożliwić firmom lub osobom fizycznym sensowne poszukiwanie lub wybieranie innych opcji”.

Apple oczywiście często wchodziło w konflikt z UE w kwestii podejścia „ogrodu murowanego” do takich rzeczy jak aplikacje na iPhone’a, i wygląda na to, iż ta umowa przez cały czas pozwala na podobne bitwy o Apple Intelligence. Czas pokaże.

Obraz: kolaż zdjęć Apple 9to5Mac

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału