Pozew prokuratora okręgowego Arkansas twierdzi, iż aplikacja zakupowa Temu jest „niebezpiecznym złośliwym oprogramowaniem”

cyberfeed.pl 3 miesięcy temu


Prokurator generalny stanu Arkansas Tim Griffin wysunął we wtorek w pozwie daleko idące roszczenia przeciwko aplikacji e-commerce Temu, oskarżając firmę o naruszenie prawa stanowego w związku z oszukańczymi praktykami handlowymi.

„Temu podszywa się pod platformę zakupów online, ale jest to niebezpieczne złośliwe oprogramowanie, które potajemnie przyznaje sobie dostęp do praktycznie wszystkich danych na telefonie komórkowym użytkownika” – twierdzi Gryf.

Temu w App Store.Zrzut ekranu: App Store/Google Play

„Zachowanie Temu wyszło na jaw po usunięciu aplikacji Pinduoduo ze sklepu Google Play ze względu na obecność złośliwego oprogramowania, które wykorzystywało luki w systemach operacyjnych telefonów użytkowników i pozwalało aplikacji nie tylko uzyskać niewykryty dostęp do praktycznie wszystkich danych przechowywanych na telefonach , ale także do ponownej kompilacji i potencjalnej zmiany swoich adekwatności po zainstalowaniu w sposób mający na celu uniknięcie wykrycia” – twierdzi pozew, wskazując na obawy Apple dotyczące zgodności Temu ze standardami przejrzystości bezpieczeństwa danych. Apple powiedział Polityka w zeszłym roku aplikacja była dostępna w sklepie z aplikacjami po rozwiązaniu problemów.

W pozwie zarzucono, iż aplikacja Temu może być jeszcze bardziej niebezpieczna niż aplikacja Pinduoduo. Cytuje an artykuł z Grizzly Research, firmy „koncentrującej się na tworzeniu zróżnicowanych spostrzeżeń badawczych na temat spółek notowanych na giełdzie w drodze dogłębnej analizy due diligence”. W pozwie przytoczono ustalenia zawarte w raporcie, według których „aplikacja Temu może włamywać się do telefonów użytkowników i zastępować ustawienia prywatności danych, które użytkownicy celowo ustawili, aby uniemożliwić dostęp do ich danych”.

Prokurator generalny twierdzi, iż Temu zbiera znacznie więcej danych niż jest to konieczne do uruchomienia aplikacji zakupowej, w tym poufne lub umożliwiające identyfikację osoby informacje. Na przykład w pozwie zarzuca się, iż Temu wprowadza użytkowników w błąd w swoich prośbach o dostęp do informacji, takich jak lokalizacja, podczas przesyłania zdjęć. „Rozsądny konsument założyłby, iż zezwolenie na lokalizację ogranicza się do korzystania z przesyłania zdjęć. Jednak zezwolenie rozciąga się na każdy moment, w którym użytkownik korzysta z aplikacji Temu” — twierdzi pozew. Twierdzi się również, iż Temu „przemyca” zezwolenia na dostęp do nagrań audio i wideo oraz przechowywania danych na urządzeniu.

Temu, Google i Apple nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz.



Source link

Idź do oryginalnego materiału