Produkt Roku 2024 – Rekomendowane rozwiązania do zabezpieczania Windows

avlab.pl 3 tygodni temu

Podsumowanie testów Advanced In-The-Wild Malware Test

Celem niniejszego podsumowania jest nagrodzenie tych producentów, których oprogramowanie w roku 2023 uczestniczyło w badaniach inicjowanych przez Fundację AVLab dla Cyberbezpieczeństwa. Przyznanie specjalnej nagrody Produkt Roku 2024 to dobra okazja, aby zachęcić ludzi na stanowiskach menadżerskich IT, szefów ds. technologii i bezpieczeństwa, którzy muszą wdrażać odpowiednie standardy i procedury do zapewnienia cyfrowego bezpieczeństwa przy wykorzystaniu najlepszych rozwiązań.

Przygotowując całoroczne podsumowanie chcemy nagrodzić producentów w dwóch kategoriach. W pierwszej przyznajemy certyfikat Produkt Roku 2024 będący potwierdzeniem nad wyraz dobrej ochrony systemu operacyjnego Windows w ujęciu kompleksowym. Mianowicie testowane rozwiązania w tej serii testów sprawdzamy na szkodliwym oprogramowaniu pochodzącym z Internetu na ustawieniach domyślnych albo z włączonymi dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa, o ile uważamy, iż powinny zostać aktywowane.

Kolejnym wyróżnieniem jest certyfikat TOP Remediation Time przyznany za szybkie zwalczanie złośliwego oprogramowania, które w symulowany sposób dostaje się do systemu i jest w nim uruchamiane. Mając na uwadze ten aspekt seria Advanced In-The-Wild Malware Test jest bardzo rygorystyczna, ponieważ pokazuje prawdziwą charakterystykę testowanego produktu ochronnego przeciwko realistycznym zagrożeniom, które poprzez spam, komunikatory lub strony internetowe dostaje się na komputery. Nagroda TOP Remediation Time odzwierciedla szybki czas reakcji na malware poprzez całkowitą neutralizacją całego „cyklu życia” malware od momentu wejścia próbki do systemu aż po usunięcie złośliwej aktywności.

Kryteria przyznania nagród

Produkt Roku 2024 oraz TOP Remediation Time

Do zdobycia certyfikatu potwierdzającego kompleksową skuteczność ochrony, jak i szybką oraz całkowitą neutralizację cyklu życia malware, testowane rozwiązanie musiało spełnić określone warunki:

  1. Uczestniczyć co najmniej w 3 edycjach badania Advanced In-The-Wild Malware Test.
  1. Uzyskać co najmniej 3 certyfikaty Excellent (99% blokowania malware in-the-wild).
  1. Aby dodatkowo otrzymać certyfikat TOP Remediation Time oprogramowanie musiało zneutralizować wszystkie zagrożenia w rozpatrywanych edycjach testu. o ile rozwiązanie było testowanie więcej niż trzy razy braliśmy pod uwagę trzy wyniki z najszybszym wskaźnikiem Remediation Time.
Nagroda „Produkt Roku 2024”

Podsumowanie serii testów Advanced in-the-wild malware test

Idź do oryginalnego materiału