Proton Drive: nowe opcje udostępniania oparte na szyfrowaniu end-to-end

macpretorians.com 4 tygodni temu

Proton udostępnił aktualizacje swoich funkcji udostępniania, które oferują lepsze wrażenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa.

Firma ogłosiła nowe opcje udostępniania Proton Drive w poście na blogu:

Z euforią ogłaszamy dziś nowe ulepszenia funkcji udostępniania w Proton Drive, dające większą kontrolę nad tym, komu i w jaki sposób udostępniasz swoje pliki i foldery. Funkcja ta opiera się na obecnym sposobie udostępniania na Dysku, umożliwiając udostępnianie bezpośrednio określonym osobom przy użyciu ich adresów e-mail. Możesz ustawić uprawnienia do przeglądania lub edytowania i cofnąć dostęp w dowolnym momencie, oferując znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli. W ciągu najbliższych kilku dni wprowadzimy te ulepszenia dla całej społeczności Proton.

Oto, czego można się spodziewać po nowych funkcjach udostępniania Proton Drive:

  • Udostępnianie prywatne lub publiczne: Dzięki tej nowej funkcji pliki i foldery mogą być teraz udostępniane publicznie za pośrednictwem udostępnionych linków lub bezpośrednio innym osobom za pośrednictwem adresu e-mail.
  • Elastyczne uprawnienia dostępu: Ustaw uprawnienia przeglądarki lub edytora dla udostępnionych plików, aby kontrolować, w jaki sposób inni mogą wchodzić w interakcje z plikami.
  • Odbieranie dostępu w dowolnym momencie: Łatwo cofaj dostęp do udostępnionych plików lub folderów w dowolnym momencie, zapewniając pełną kontrolę nad swoimi danymi.
  • Kompleksowe szyfrowanie, jak zawsze: Zbudowany na solidnym fundamencie E2EE firmy Proton, wszystkie udostępnione dane pozostają zaszyfrowane od końca do końca przy użyciu nowoczesnych krzywych eliptycznych i standardów OpenPGP, gwarantując prywatność i bezpieczeństwo.
  • Przestrzeń dla rodzin: Stwórz bezpieczną przestrzeń dla rodzin do udostępniania zdjęć i ważnych plików z dala od wścibskich oczu.
  • Zwiększone bezpieczeństwo dla firm: Zapewnia firmom bezpieczny sposób udostępniania poufnych informacji, co ma najważniejsze znaczenie dla sektorów, w których prywatność jest najważniejsza, takich jak bankowość, ubezpieczenia, medycyna i media.

Proton twierdzi, iż nowe funkcje są już dostępne dla użytkowników za pośrednictwem Internetu, a wsparcie dla iOS, Androida i komputerów stacjonarnych „wkrótce”.

Proton Drive jest darmowy dla wszystkich z 5 GB przestrzeni dyskowej. Płatne plany obejmują do 3 TB.Źródło: 9To5Mac

Idź do oryginalnego materiału