Security Bite: czy aplikacja Apple Passwords zastąpiła już menedżera haseł?

cyberfeed.pl 4 godzin temu


9to5Mac Security Bite jest dostarczany wyłącznie przez Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Wszystko, co robimy, to sprawianie, iż urządzenia Apple są gotowe do pracy i bezpieczne dla przedsiębiorstw. Nasze unikalne zintegrowane podejście do zarządzania i bezpieczeństwa łączy najnowocześniejsze rozwiązania bezpieczeństwa specyficzne dla Apple, zapewniające w pełni zautomatyzowane wzmacnianie i zgodność, EDR nowej generacji, Zero Trust oparte na sztucznej inteligencji i ekskluzywne zarządzanie uprawnieniami z najpotężniejszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem Apple MDM na rynku. Rezultatem jest całkowicie zautomatyzowana ujednolicona platforma Apple, której w tej chwili zaufało ponad 45 000 organizacji, dzięki której miliony urządzeń Apple są gotowe do pracy bez wysiłku i po przystępnej cenie. Poproś o ROZSZERZONY okres próbny już dziś i zrozum, dlaczego Mosyle to wszystko, czego potrzebujesz do pracy z Apple.

Przez lata Apple udostępniało wbudowane narzędzie do zarządzania hasłami pęku kluczy ukryte w aplikacji Ustawienia. To narzędzie umożliwiało automatyczne generowanie haseł i zapisywanie ich w sekcji Hasła, ale często mogło to być kłopotliwe, gdy użytkownik musiał gwałtownie zarządzać określonymi loginami.

Teraz w systemach iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia zapisane hasła zostały podzielone na własną zaokrągloną wyspę na ekranie głównym o nazwie Hasła. Apple ma nadzieję, iż dzięki nowej aplikacji zarządzanie danymi uwierzytelniającymi będzie dla użytkowników wygodniejsze. Istnieją jednak obawy, iż może nie oferować wystarczającej liczby funkcji, aby zastąpić płatne menedżery haseł. Moim zdaniem to może nie być celem. Pozwól mi wyjaśnić…

Ważenie kosztów i korzyści

Kiedy po raz pierwszy otworzysz Hasła, układ będzie bardzo podobny do aplikacji Przypomnienia z dwoma rzędami kategorii: Wszystkie, Klucze dostępu, Kody, Wi-Fi, Bezpieczeństwo i Usunięte. Jest bardzo prosty i łatwy w nawigacji.

Aplikacja umożliwia użytkownikom przeglądanie zapisanych danych uwierzytelniających, zarządzanie kluczami, tworzenie rotacyjnych kodów weryfikacyjnych, przeglądanie zapisanych loginów Wi-Fi i otrzymywanie alertów o hasłach, które niedawno zostały naruszone w wyniku wycieku danych. Dzięki dodaniu funkcji udostępniania haseł rodzinnych aplikacja stanowi przydatny zbiór funkcji, które wcześniej istniały gdzie indziej, teraz w jednym miejscu, dostępnym z dowolnego zalogowanego urządzenia Apple.

Ale są pewne wady.

Podobnie jak w przypadku menedżera haseł, takiego jak na przykład 1Password, dostęp do danych uwierzytelniających przechowywanych w aplikacji Hasła można uzyskać z dowolnego zalogowanego urządzenia Apple. Możesz choćby uzyskać dostęp do swoich haseł przechowywanych w systemie Windows za pośrednictwem aplikacji iCloud dla Windows. Nie ma jednak obsługi przeglądarki ani systemu Android. Aplikacja Hasła jest dostępna wyłącznie na urządzeniach Apple, z wyjątkiem aplikacji iCloud dla systemu Windows. Może to być niedogodnością, jeżeli używasz Androida i Maca lub kombinacji urządzeń o różnych platformach.

Co więcej, jeżeli korzystasz z płatnej usługi, takiej jak 1Password, wiesz, iż zapewnia ona funkcje wykraczające poza podstawowe przechowywanie haseł, w tym bezpieczne notatki, przechowywanie dokumentów, integrację między przeglądarkami, uwierzytelnianie dwuskładnikowe itp. Nie są one oferowane w bezpłatnej aplikacji Apple Passwords.

Podsumowanie

Podsumowując, aplikacja Hasła jest w powijakach. Jego podstawowy, łatwy w obsłudze układ jest wyraźnie skierowany do osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z menedżera haseł.

Jeśli korzystasz już z usługi takiej jak 1Password i uważasz ją za skuteczną, nie widzę istotnego powodu, aby przejść na usługę Passwords, mimo iż jest bezpłatna. Przekonasz się, iż chociaż aplikacja koncentruje się głównie na podstawowym zarządzaniu danymi uwierzytelniającymi, może być wygodnym wyborem dla nowicjuszy lub tych, którzy wolą zintegrowane rozwiązanie, ponieważ aplikacja Passwords jest dostępna w systemach iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, a choćby VisionOS 2. Ostatecznie decyzja zależy od Twoich potrzeb i preferencji.

Jestem subskrybentem 1Password od prawie dziesięciu lat. To najlepiej wydawane 4 dolary każdego miesiąca. Niemniej jednak jestem podekscytowany możliwością zobaczenia, dokąd zmierza aplikacja.

O Ugryzienie bezpieczeństwa: Security Bite to cotygodniowa kolumna poświęcona bezpieczeństwu na 9to5Mac. Tygodniowo, Arina Waichulisa zapewnia wgląd w prywatność danych, odkrywa luki w zabezpieczeniach lub rzuca światło na pojawiające się zagrożenia w rozległym ekosystemie Apple obejmującym ponad 2 miliardy aktywnych urządzeńS aby pomóc Ci przez cały czas być bezpiecznym.

Fstary Arin: Twitterze/X, LinkedIn, Wątki

Więcej w tej serii

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.





Source link

Idź do oryginalnego materiału