Trzecia największa partia w USA ma już kandydata na prezydenta. Jaki będzie jego stosunek do krypto?

bithub.pl 3 tygodni temu

38-letni kandydat Partii Libertariańskiej na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych konsekwentnie mulczy na temat kryptowalut.

Na wstępie wyjaśnijmy, iż Partia Libertariańska to amerykańska partia polityczna, która przypisuje sobie bycie trzecią co do wielkości partią w Stanach Zjednoczonych, zaraz za Partią Republikańską i Partią Demokratyczną. Jednak pozostałe ugrupowania uważają, iż jest to twierdzenie dyskusyjne. Partia ma głównie swoich przedstawicieli we władzach stanowych, wśród szefów lokalnych władz wykonawczych i innych organach niższego szczebla.

Chase Oliver powalczy o fotel prezydenta

Urodzony w 1985 r. Chase Russell Oliver jest amerykańskim działaczem politycznym, dyrektorem ds. sprzedaży i przedstawicielem HR. Zanim zaangażował się w politykę, przez 13 lat pracował w branży restauracyjnej. Dziś jest powiązany z Klasycznym Klubem Liberalnym. Oliver był libertariańskim kandydatem w wyborach do Senatu Stanów Zjednoczonych w 2022 r. w Georgii oraz w wyborach specjalnych w 5. okręgu kongresowym w tym stanie w 2020 r.

W minioną niedzielę delegaci Partii nominowali Olivera na kandydata na prezydenta USA.
38-latek bierze udział w wyścigu, w którym przytłaczająca większość obywateli USA jest gotowa głosować na prezydenta Joe Bidena lub Donalda Trumpa. Przyjmując nominację Oliver obiecał być „jedynym kandydatem narodowym” – przeciwstawiając się Trumpowi, Kennedy’emu i prezydentowi Joe Bidenowi – w sondażu prezydenckim i wezwał do zawieszenia broni w wojnie Izraela z Hamasem w Strefie Gazy, mówiąc „zakończcie ludobójstwo”.

Nominacja Olivera miała miejsce po przemówieniu Trumpa na konwencji Partii Libertariańskiej, która odbyła się 25 maja. Jak się okazało, wiele osób wygwizdało wówczas byłego prezydenta – inni krzyczeli, iż jest „kłamcą” i „pederastą”. Natomiast Robert F. Kennedy, Jr. również przemawiał na konwencji, ale został wyeliminowany z gry po otrzymaniu zaledwie 2 proc. głosów.

W swoim przemówieniu Oliver celował w obu kandydatów, a także w Bidena. Odnosząc się do zaawansowanego wieku obu polityków, którzy mają odpowiednio 77 i 81 lat, powiedział, iż młodsi wyborcy „nie chcą, aby oktogenarianie kierowali ich życiem”.

Poglądy na temat krypto? Póki co wiadomo niewiele

O ile Oliver często publicznie wyrażał swoje poglądy na temat gospodarki Stanów Zjednoczonych, to trudno jest zapoznać się z jego poglądami na temat zasobów cyfrowych. Wiadomo jedynie, iż libertariański kandydat popiera uwolnienie założyciela Silk Road Rossa Ulbrichta, który w tej chwili odsiaduje dwa wyroki dożywocia za utworzenie i prowadzenie darknetowej witryny Market Silk Road. Strona ta działała jako ukryta usługa w sieci Tor i ułatwiała sprzedaż narkotyków oraz innych nielegalnych produktów i usług.

Idź do oryginalnego materiału