Wspierany przez Google Tempus AI zamyka pierwszy dzień notowań wzrostem o 9% w debiucie na giełdzie Nasdaq

itreseller.com.pl 1 miesiąc temu

Tempus AI, firma zajmująca się diagnostyką opieki zdrowotnej, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do interpretacji testów medycznych, aby pomóc lekarzom w zapewnieniu dokładniejszego leczenia ich pacjentów, wzrosła aż o 15% w swoim debiucie na giełdzie Nasdaq w piątek, po wejściu na giełdę pod symbolem giełdowym “TEM”.

Tempus AI wyceniła w czwartek 11,1 miliona akcji po 37 USD za sztukę, co stanowiło górną granicę początkowego przedziału docelowego od 35 do 37 USD. Firma zebrała 410 milionów dolarów przy implikowanej wycenie nieco ponad 6 miliardów dolarów. Wczesne zyski doprowadziły firmę do wyceny sięgającej choćby 7 miliardów dolarów, ale pierwszy dzień notowań zakończył się wzrostem o prawie 9%, przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 6,65 miliarda dolarów.

Tempus wierzy, iż sztuczna inteligencja może pomóc w wyborze terapii i podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia, we współpracy z lekarzem pacjenta. W 2023 r. firma wygenerowała łączne przychody w wysokości 531,8 mln USD i stratę netto w wysokości 214,1 mln USD.

Tempus AI stosuje niektóre z najbardziej finansowanych koncepcji technologicznych – sztuczną inteligencję i analizę danych – do budowania lepszego, bardziej świadomego zawodu lekarza. Brak testów diagnostycznych na początku epidemii Covid-19 był przykładem tego, jak tak dojrzały system jak nasza infrastruktura opieki zdrowotnej może przez cały czas być nieprzygotowany na przyszłość.

Firma z siedzibą w Chicago stwierdziła w swoim zgłoszeniu IPO, iż “staramy się odblokować prawdziwą moc medycyny precyzyjnej, tworząc inteligentną diagnostykę poprzez praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w opiece zdrowotnej”. Inteligentna diagnostyka wykorzystuje sztuczną inteligencję, w tym sztuczną inteligencję generatywną, aby testy laboratoryjne były bardziej dokładne, dostosowane i spersonalizowane. Sprawiamy, iż testy są inteligentne, łącząc wyniki laboratoryjne z własnymi danymi klinicznymi pacjenta, personalizując w ten sposób wyniki”.

Morgan Stanley, J.P. Morgan i Allen & Company byli głównymi gwarantami emisji Tempus AI.

Idź do oryginalnego materiału