Wyciek Gundam Metaverse zmusza Bandai Namco do wstrzymania pobierania

pl.techbriefly.com 7 miesięcy temu

W związku z wyciekiem Gundam Metaverse firma Bandai Namco ogłosiła, iż ​​tymczasowo zawiesiła pobieranie. Firma ogłosiła wydarzenie, które po raz pierwszy zostało ujawnione na Reddicie.

Co zaskakujące, renomowany japoński wydawca gier Bandai Namco tymczasowo wstrzymał pobieranie długo oczekiwanej gry Gundam Metaverse. Decyzja ta jest odpowiedzią na szerzące się pogłoski o nieautoryzowanym dostępie i potencjalnym wycieku plików projektowych powiązanych z niektórymi z niecierpliwością oczekiwanymi modelami Gundam. Bandai Namco przeprosiło za tę przerwę i zapewniło użytkowników, iż zostaną udostępnione aktualizacje dotyczące wznowienia pobierania.

Wyciek Gundam Metaverse pokrzyżował plany Bandai Namco (Kredyt obrazu)

Wyciek Gundam Metaverse: Ekspansja napotyka przeszkodę

Nagłe zawieszenie pobierania nastąpiło zaledwie tydzień po tym, jak gra Metaverse otworzyła swoje wirtualne drzwi dla publiczności w Stanach Zjednoczonych i Japonii 11 października. Gra spotkała się z entuzjastycznym zainteresowaniem, ale sytuacja nagle się odwróciła, gdy zaczęły krążyć spekulacje na temat ujawnienia niezaszyfrowanych plików projektowych w pobranej zawartości, mówi Blok.

Pliki te dotyczą niektórych modeli z planowanego filmu animowanego Gundam Seed Freedom, którego premiera zaplanowana jest na styczeń 2024 r. Zdjęcia przesłane do serwisu Reddit i serwisu informacyjnego HK01 w Hongkongu wzbudziły obawy w związku z możliwymi naruszeniami. Poniżej możecie znaleźć wyciek Gundam Metaverse:

Pliki Gundam Metaverse były niezabezpieczone i niezaszyfrowane, w wyniku czego niektóre pliki CAD wyciekły do ​​wiadomości publicznej
przezu/Zentrova WGundama

Bandai Namco nie ujawniło dokładnych szczegółów dotyczących przyczyn zawieszenia, pozostawiając graczy i fanów w ciemności i zaniepokojonych. Wiele osób na Reddicie komentowało tę kwestię i większość z nich była zdezorientowana, ponieważ firma wydała około 130 milionów dolarów na budowę tego projektu, ale nie była w stanie chronić plików. Ludzie uważają, iż Bandai powinien był wydać więcej na swoje środki bezpieczeństwa.

Oryginalne ogłoszenie zostało ogłoszone w języku japońskim, ale przetłumaczyliśmy je i oto jego treść: „Obecnie tymczasowo wstrzymujemy pobieranie plików klienta. Przepraszamy wszystkich, którzy nie mogli się tego doczekać, ale powiadomimy Cię na tej stronie, gdy zostanie ustalona data i godzina ponownego pobrania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować i dziękujemy za zrozumienie i współpracę.”

Jeśli chcesz sprawdzić oficjalne ogłoszenie, możesz je znaleźć Tutaj.

Czym jest projekt Gundam Metaverse?

Miesiąc temu firma Bandai Namco ogłosiła swoją wspaniałą koncepcję projektu Gundam Metaverse. Mają nadzieję stworzyć ogólnoświatową platformę, w której fani Gundam będą mogli wchodzić w interakcję z różnymi treściami, takimi jak dzieła tworzone przez fanów, takie jak Gunpla. Te złożone zestawy modeli przedstawiają charakterystyczną technologię mechów i postacie ze świata Gundam.

W komunikacie prasowym firma Bandai Namco opisała swój cel, jakim jest przekształcenie Gundama z własności intelektualnej (IP) w własność i ikonę społecznościową (SP). Firma ma nadzieję współpracować z fanami i partnerami za pośrednictwem Gundam, aby stworzyć lepszą przyszłość.

Według Nikkei AzjaFirma Bandai Namco wydała 130 milionów dolarów na budowę Gundam Metaverse. „Japońska firma produkująca gry wideo i zabawki Bandai Namco Holdings wydaje 15 miliardów jenów (130 milionów dolarów) na stworzenie „metawersum” zawierającego przerażające roboty bojowe i inne postacie ze swojej flagowej serii Gundam” – napisano w publikacji. Wyciek Gundam Metaverse pokrzyżował plany Bandai.

Chociaż ta ostatnia porażka jest rozczarowująca, należy zauważyć, iż Bandai Namco jest oddane ewolucji metaświata i wzmacnianiu pozycji społeczności Gundam. Zdarzenie to można wykorzystać do wzmocnienia procedur bezpieczeństwa w stale rozwijającym się wszechświecie metaświatów. Gwarantuje fanom dalszy dostęp do bogatych i wciągających wrażeń, których pragną.

Przyszłość Gundam Metaverse jest jasna, a w miarę postępu technologii i wzmacniania zabezpieczeń możemy spodziewać się bezpieczniejszego i aktywnego środowiska cyfrowego dla fanów Gundam na całym świecie.

Autor wyróżnionego obrazu: Jonathana Kempera/Unsplash

Idź do oryginalnego materiału