X-kom sprzedaje głośniki za 9 zł? To oszustwo!

satinfo24.pl 3 dni temu

W sieci pojawiła się kolejna odsłona scamu “produkt za 9 zł”. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod znany sklep specjalizujący się w sprzedaży sprzętu elektronicznego i komputerowego: X-kom.


Jak to działa?

Podczas przeglądania Facebooka, wyskakuje interesująca reklama. Z okazji 60. urodzin firmy Marshall, możesz kupić głośnik za mniej niż 10 zł! Ten, kto zna markę doskonale wie, iż ich produkty warte są o wiele więcej. Dodatkowo zachęcają nas komentarze osób, które skorzystały już z atrakcyjnej promocji i mają produkt w swoim domu.

Ile kosztuje wygrana?

— Po wejściu w link z reklamy, przeniesie Cię na stronę podszywającą się pod X-kom. jeżeli podasz wymagane informacje, pozostaje jedynie opłacić koszty przesyłki. Kwota jest niewielka (9 zł), więc można zaryzykować, prawda? Nic bardziej mylnego! Obiecany głośnik nigdy nie dotrze, a oszuści właśnie pozyskali informacje, dzięki którym mogą aktywować płatne subskrypcje lub dokonywać zakupów!ostrzega Elwira Charmuszko, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

Jak się chronić?

Przede wszystkim musimy pamiętać, iż w Internecie nie ma nic za darmo. jeżeli jakaś oferta wydaje się nam zbyt atrakcyjna, żeby być prawdziwa, to najpewniej jest próbą oszustwa. Cyberprzestępcy wykorzystują reklamy w mediach społecznościowych, aby wzbudzić zaufanie i zachęcić do skorzystania z fałszywej oferty.

Co robić, jeżeli Twoje dane trafiły na fałszywą stronę?

– Jak najszybciej zastrzeż kartę i zawnioskuj o nową.

– Uważaj na przychodzące wiadomości.

– jeżeli pobrało Ci pieniądze z konta, skontaktuj się z podmiotem i poproś o zwrot.

foto,źródło. CyberRescue

Idź do oryginalnego materiału