Yubico i Secfense nawiązują współpracę w zakresie upowszechniania wieloskładnikowego uwierzytelnienia (MFA)

avlab.pl 11 miesięcy temu

Skan twarzy, odcisk palca, fizyczny klucz bezpieczeństwa, który wygląda jak pendrive. To dziś jedyne sposoby, które są w stanie skutecznie przeszkodzić cyberprzestępcom w przejmowaniu tożsamości użytkowników sieci. Secfense – autor technologii User Access Security Broker i Yubico – dostawca i twórca YubiKey, sprzętowego klucza bezpieczeństwa, umożliwiającego nowoczesne dwuskładnikowe i bezhasłowe uwierzytelnianie, rozpoczęły współpracę. Razem chcą pokazać firmom, iż łatwe w użyciu, nowoczesne i skuteczne wieloskładnikowe uwierzytelnianie (MFA) jest dostępne dla wszystkich firm na wyciągnięcie ręki.

Ponad 80% wycieków i kradzieży danych osobowych zaczyna się od kradzieży tożsamości użytkownika w sieci – pracownika, partnera, dostawcy lub klienta. Intruzi często, jako pierwszą formę ataku, stosują wiadomości SMS lub pocztę e-mail. Potwierdzają to również analizy bazy MITRE ATT&CK Framework czy wyniki badań Verizon 2022 Data Breach Investigation Report.

W związku ze stale rosnącymi zagrożeniami, nowoczesne MFA nie może być opcją dla żadnej firmy czy instytucji. Musi być standardem, który zabezpiecza skutecznie organizacje przed atakami. Broker Secfense to narzędzie, które umożliwia wdrożenie MFA dowolnego dostawcy – szybko, bez kodowania, bez obsługi IT w każdym, choćby najbardziej skomplikowanym środowisku informatycznym klienta.

Bardzo często spotykamy się z opinią, iż adekwatna metoda MFA, czyli FIDO2 lub fizyczny klucz bezpieczeństwa nie może być wdrożony. Na przeszkodzie stoi skomplikowana infrastruktura IT często składająca się ze starych systemów, które uniemożliwiają instalację nowoczesnych metod ochrony w tym zakresie.
Tomasz KowalskiCEO w Secfense

Współpraca Secfense i Yubico otwiera nowe możliwości dla klientów, którzy mogą nie mieć systemu w pełni kompatybilnego ze sprzętowym kluczem bezpieczeństwa. Dla organizacji, które chcą korzystać z tego najskuteczniejszego MFA, Secfense User Access Security Broker jest czymś w rodzaju pomostu umożliwiającego kompatybilność klucza z systemami i aplikacjami, które mogą być przez różne czynniki w tym zakresie ograniczone.

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań MFA, takich jak YubiKey i technologii ułatwiającej ich implementację, czyli Secfense User Access Security Broker, ma najważniejsze znaczenie w zapobieganiu sytuacji, w której przedsiębiorstwo lub instytucja staje się ofiarą ataków, takich jak phishing.

Więcej o sposobach wdrożenia oraz o implementacji MFA dla niemal dowolnej aplikacji znajduje się w naszej recenzji rozwiązania Secfense — łącznikiem (ang. broker) pomiędzy warstwą web-aplikacji (online lub offline) a użytkownikiem, przed którym zabezpiecza się dostęp do oprogramowania, albo od którego wymaga się uwierzytelniania i autoryzacji.

Idź do oryginalnego materiału