Archiwum internetowe, czyli Wayback Machine, ofiarą ataku DDoS

cyberfeed.pl 4 miesięcy temu


Internet Archive, najbardziej znane ze swojego Wayback Machine, podaje, iż od kilku dni jest ono ofiarą ciągłego ataku typu rozproszona odmowa usługi (DDoS). Organizacja non-profit twierdzi, iż jest w kontakcie z napastnikami, choć ich motywacje nie są jeszcze jasne…

Archiwum internetowe, czyli Wayback Machine

Internet Archive to kalifornijska organizacja non-profit, której ambitnym celem jest stworzenie cyfrowej biblioteki „całej wiedzy”.

Dziś jest niemal synonimem swojego najbardziej znanego projektu, Maszyna Waybacka. Ma to na celu zachowanie kompleksowego rejestru sieci publicznej, tak aby w przypadku przełączenia witryn internetowych w tryb offline lub ich usunięcia można było uzyskać dostęp do wcześniejszej migawki.

Organizacja twierdzi, iż jej archiwum zawiera:

  • 835 miliardów stron internetowych
  • 44 miliony książek i tekstów
  • 15 milionów nagrań audio (w tym 255 000 koncertów na żywo)
  • 10,6 mln filmów (w tym 2,6 mln programów Wiadomości Telewizyjnych)
  • 4,8 miliona obrazów
  • 1 milion programów

Pod ciągłym atakiem DDoS

PC Mag informuje, iż firma stwierdziła, iż ​​stoi w obliczu ciągłego ataku DDoS. Jest to rodzaj ataku, podczas którego sieci botów wielokrotnie uderzają w serwer z milionami żądań przekraczających jego możliwości obsłużenia, skutecznie przełączając go w tryb offline dla kogokolwiek innego.

Według kalifornijskiej organizacji non-profit i kilku użytkowników, którzy w poniedziałek nie mogli uzyskać dostępu do witryny archiwum cyfrowego, ataki rozpoczęły się podczas długiego weekendu z okazji Dnia Pamięci.

„Archive.org jest ofiarą ataku DDoS” – konto X organizacji non-profit napisał Poniedziałkowy poranek. „Nie ma to wpływu na dane, ale większość usług jest niedostępna”.

Kilka godzin później organizacja non-profit dodany iż doszło do „ruchu tam i z powrotem” z napastnikami. Organizacja podała, iż ​​wprowadziła pewne zmiany w swoich usługach, ale nie udostępniła jeszcze dalszych szczegółów na temat tożsamości napastników ani możliwych przyczyn ataku.

Archiwum było przedmiotem wielu pozwów ze strony wydawców i wytwórni muzycznych za naruszenie praw autorskich. Organizacja broniła archiwizacji materiałów chronionych prawem autorskim, porównując się z biblioteką wypożyczającą, choć tak się stało zaginiony przynajmniej jeden z tych przypadków.

Jest mało prawdopodobne, aby którakolwiek z tych firm stała za atakami, dlatego w tej chwili pozostaje tajemnicą.

zdjęcie zrobione przez Maxa Bendera NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału