Collabothon 2021 coraz bliżej! Powiedz "Aloha!" hackathonowi Commerzbanku

sages.pl 3 lat temu
W tym roku Sages znów bardzo aktywnie uczestniczy w organizacji konkursów i wyzwań w obszarze IT, a w szczególności w kontekście zastosowania metod sztucznej inteligencji. Zostaliśmy partnerem hackathonu Collabothon. Podczas wydarzenia zorganizujemy własne wyzwanie, dotyczące generowania języka naturalnego.

[Collabothon](https://collabothon.eu/) to trzydniowy hacathon organizowany przez łódzki oddział Cormmerzbanku, który w tym roku doczekał się pierwszej polskiej edycji. **Odbędzie się on w dniach 7-9 lipca 2021 roku**. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w jednym z czterech wyzwań, przygotowanych przez partnerów i zawalczyć o nagrody o łącznej **wartości €20 000**.

Jak już wspomnieliśmy, mieliśmy przyjemność zorganizować własne wyzwanie. W tym konkretnym wyzwaniu wysiłek zespołu realizującego zadanie koncentrować się będzie na wsparciu osób z niepełnosprawnościami, konkretnie polegać będzie na opracowaniu metody automatycznego generowania opisów dla takich elementów nietekstowych w dokumentach, jak tabele i zestawienia. Zwycięzcy tego wyzwania otrzymają szkolenie pt. **[Foundations of Text Mining and Natural Language Processing](https://sigdelta.com/courses/foundations-of-text-mining-and-natural-language-processing/)**. Dodatkowo w ramach hackathonu zorganizujemy również webinary z następujących tematów:
* Azure Cognitive Services
* Sentiment analysis
* Goal-oriented chatbots using open-source stack

**Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny**. Rejestracja potrwa do 2 lipca 2021 roku. To będą aż 3 dni intensywnego programowania z wykorzystaniem szeroko dostępnych API, platform oraz nowoczesnych technologii. Wydarzenie połączy koderów, przedsiębiorców, ludzi z FinTech, gwiazdy ideacji, superbohaterów UX i fanatyków danych. Więcej informacji znajduje się na stronie [Collabothonu](https://collabothon.eu/).

W tym miejscy warto wspomnieć, iż opórcz udziału w Colabothonie organizujemy również już piątą edycję konkursu [PolEval](http://poleval.pl/), którego tematyka dotyczy wyzwań z zakresu przetwarzania języka naturalnego. Zaproponowane w tym roku wyzwania to:
* odtwarzanie interpunkcji w tekście pochodzącym z metod rozpoznawania mowy,
* automatyczna ewaluacji jakości tłumaczenia maszynowego,
* poprawianie wyników metod OCR.

Korzyścią dla uczestników tego konkursu jest nie tylko **możliwość pokazania swoich umiejętności** i obiektywnego udowodnienia, iż przygotowane rozwiązanie jest najlepsze wśród zgłoszonych, ale także **nagrody pieniężne**.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zarówno do udziału w [Collabothonie](https://collabothon.eu/), jak i konkursie [PolEval](http://poleval.pl/).
Idź do oryginalnego materiału