Craig Federighi naśmiewa się z „komputerów AI” i tabletów z systemem Windows, więcej w wywiadach po WWDC

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu


Po konferencji WWDC dyrektorzy Apple, w tym Craig Federighi, Greg Joswiak i John Giannandrea, przeprowadzili serię wywiadów, w których omawiali iOS 18, Apple Intelligence i nie tylko. Poniżej znajdziesz podsumowanie tych wywiadów.

Podczas rocznego Talk-show na żywo W wywiadzie Federighi delikatnie odniósł się do poglądu, iż Apple ma zaległości w dziedzinie sztucznej inteligencji, wskazując, iż Apple dostarcza komputery Mac z silnikami neuronowymi od 2020 roku. Jedyna różnica polega na tym, iż Apple, w przeciwieństwie do niektórych swoich odpowiedników, nie oznaczał ich jako „Komputery AI”.

To właśnie było zabawne, jeżeli chodzi o komputer AI. To tak, jakby ktoś w tym roku odkrył pomysł silnika neuronowego.

To oczywiste, iż nie ma to nic wspólnego z tym, co robiliśmy w telefonach przez wiele lat, a także pierwszym komputerem Mac M1, który wprowadziliśmy na rynek w 2020 r., i każdym komputerem Mac, który wprowadziliśmy od tego czasu. Chyba przegapiliśmy moment, w którym nazwaliśmy go komputerem AI, ponieważ przez cały ten czas robiliśmy świetne gry. Ale nie o to chodzi. To świetne komputery Mac.

Federighi i Joswiak odnieśli się także do sugestii, iż iPady powinny umożliwiać podwójne uruchamianie iPadOS i macOS. „Nie próbujemy stworzyć komputera z systemem Windows 8 czy czymkolwiek innym” – zażartował Federighi.

Kocham mojego iPada. Prawdopodobnie spędzam co najmniej tyle samo, może więcej czasu w iPadzie, robiąc różne rzeczy, niż na komputerze Mac. Kocham też mojego Maca. Nie chcę, żeby stały się tym samym urządzeniem.

Kiedy używasz teraz iPada Pro, jest to najlepsze doświadczenie iPada, jakie możesz sobie wyobrazić, a dla wielu osób ma to ogromną wartość. Mam na myśli, iż to wspaniałe doświadczenie.
Chcemy przez cały czas tworzyć najlepszego iPada, jaki może być. Nie próbujemy stworzyć komputera z systemem Windows 8 czy czymkolwiek innym.

Poniżej możesz zapoznać się z wywiadem z Joswiakiem, Federighim i Giannandreą, a także kilkoma innymi wywiadami po WWDC 2024.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Idź do oryginalnego materiału