Czterech mężczyzn zatrzymanych przez CBZC

security-ops.pl 2 miesięcy temu

Funkcjonariusze Wydziału w Lublinie CBZC zatrzymali czterech młodych mężczyzn mieszkańców województwa małopolskiego, podejrzanych o rozpowszechnianie w sieci Internet treści przedstawiających seksualne wykorzystanie osób małoletnich za pośrednictwem stworzonych przez siebie stron internetowych oraz serwera w jednym z komunikatorów społecznościowych.

Podejrzani sprzedawali inkryminowane treści

Dotychczas w ramach śledztwa dokonano czterech przeszukań, w trakcie których zabezpieczono komputery, telefony komórkowe, środki płatnicze oraz nośniki pamięci, które zostały wykorzystane do przestępczego procederu.

Wstępne oględziny zabezpieczonego sprzętu potwierdziły posiadanie przez podejrzanych plików zawierających treści pornograficzne z udziałem osób małoletnich.

Trzech z czterech zatrzymanych mężczyzn posiadało odpowiednią wiedzę i środki aby kompleksowo wdrożyć proceder rozpowszechniania takich nielegalnych treści w sieci.

Z zebranych ustaleń wynika, iż podejrzani samodzielnie napisali, sfinansowali i umieścili stronę internetową na serwerach jednego z największych hostingodawców.

Za jego pośrednictwem odpłatnie oferowali dostęp do inkryminowanych treści a ze sprzedaży tych treści stworzyli sobie stałe źródło dochodu.

Przeczytaj także: Przestępca internetowy zatrzymany przez CBZC >>

Policjanci Wydziału w Lublinie CBZC zabezpieczyli pełną zawartość VPS’a (Virtual Private Server) wykorzystywanego przez sprawców do hostingu strony internetowej, a następnie decyzją Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe w Lublinie strona ta została niezwłocznie wyłączona.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe w Lublinie, gdzie zostały im ogłoszone, zarzuty z art. 202 par 3 kk w zw. z art. 12 par 1 kk.

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie umieścił zatrzymanych mężczyzn w areszcie na okres od 2 do 3 miesięcy.

Źródło: CBZC

Idź do oryginalnego materiału