Już jutro Kraków stanie się areną do dyskusji o polskich działaniach w ramach prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a hala EXPO wypełni się firmami z branży cyberbezpieczeństwa, inwestorami, politykami i naukowcami. W dniach 19-20 czerwca odbędzie się Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC.
Wraz z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w UE, a wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski wskazuje na cyberbezpieczeństwo i cyfryzację jako najważniejsze obszary dla Polski w ramach nadchodzącego przywództwa. Podczas tegorocznego CYBERSEC wicepremier wystąpi w dwóch formatach: keynotem „Przekształcenie Polski w cyfrową potęgę” oraz za sprawą dyskusji panelowej z przedstawicielami innych państw i UE „Droga do polskiej prezydencji 2025 – priorytety cyberbezpieczeństwa dla Europy”.
Ponad 5000 m² strefy EXPO i agenda stworzona przez ekspertów
Targi CYBERSEC to idealna okazja do poznania produktów i usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, nadchodzących regulacji unijnych, rosnącego zagrożenia ze strony cyberprzestępców – kosztowne wycieki danych, okupy czy spoofing to czynniki, które mobilizują firmy do budowania odporności w tym obszarze. Nie zabraknie również innowacji i dostawców systemów ułatwiających funkcjonowanie i sprzedaż, co czyni wydarzenie uniwersalnym dla każdej branży.
Dedykowana strefa dla start-upów będzie szansą dla początkujących firm na pozyskanie inwestorów, nawiązanie partnerstw z doświadczonymi firmami, których na CYBERSEC nie zabraknie. W skład Rady Programowej wchodzą przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, a wśród partnerów wydarzenia są tacy giganci technologiczni jak Microsoft, IBM, Nokia czy Crowdstrike.
Równie ciekawie będzie na scenie FORUM, co jest zasługą wspomnianej Rady Programowej składającej się z przedstawicieli biznesu, nauki oraz polityki. Unikalne połączenie wielu perspektyw pozwoliło na utworzenie agendy, na której nie zabraknie najistotniejszych tematów, takich jak dyskusje o przyszłości sztucznej inteligencji, cyberzagrożeniach oraz wyciekach danych, wdrażaniu dyrektywy NIS2, cyberbezpieczeństwie na poziomie państwowym i biznesowym, e-commerce oraz rozwiązaniach związanych z chmurą.
Podnoszenie kompetencji i wymiana doświadczeń
Poza dwiema scenami na uczestników czekają praktyczne warsztaty. Organizator we współpracy z firmą Axence przeprowadzi szkolenie Admin Days dla administratorów systemów IT, co będzie okazją do poznania najlepszych praktyk i nowinek technologicznych z branży cyberbezpieczeństwa.
Pomoc w zrozumieniu i dostosowaniu się do dynamicznie zmieniających się przepisów zapewni partnerstwo z Ministerstwem Cyfryzacji. Przedstawiciel Departamentu Cyberbezpieczeństwa poprowadzi sesję Q&A poświęconą Krajowemu Systemowi Cyberbezpieczeństwa. Jest ona adresowana do podmiotów z sektora energetycznego, transportowego, produkcyjnego, ochrony zdrowia, bankowości i usług pocztowych, a także firm prywatnych z nimi współpracujących.
Spotkanie CISO #Poland to wydarzenie z udziałem szefów cyberbezpieczeństwa największych korporacji i firm z Polski, które będzie niepowtarzalną okazją do zebrania doświadczeń od liderów z branży. Wśród tematów pojawią się: sztuczna inteligencja, komputery kwantowe, a także zagadnienia poświęcone transportowi i legislacji.
Na wysoko wykwalifikowanych uczestników czekają z kolei warsztaty organizowane przez Dynacon oraz IRIS. Ten pierwszy to uznana polska firma zapewniająca ochronę zakładom infrastruktury krytycznej, z kolei IRIS to konsorcjum zrzeszające europejskie instytucje publiczne skupione na nowych technologiach mających na celu analizę zagrożeń i współpracę w raportowaniu i reagowaniu na incydenty związane ze sztuczną inteligencją.
Zobacz agendę sceny Forum.
Zobacz agendę sceny Expo.
Kolejny rok z rzędu nasza redakcja pojawi się na tym, bez wątpienia, ważnym wydarzeniu w kalendarzu branży IT. Już niedługo podzielimy się naszymi wrażeniami.
Tak prezentowały się zeszłoroczne targi, które odbyły się w Katowicach: