Funkcja Recall AI firmy Microsoft zapewniająca kontrolę prywatności jest opóźniona na czas nieokreślony

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu


Microsoft miał kilka tygodni wzlotów i upadków. Podążając za mocne wydarzenie inauguracyjne w przypadku urządzeń PC Copilot Plus zorientowanych na sztuczną inteligencję, charakterystyczna funkcja AI została uznana przez eksperta za „katastrofa bezpieczeństwa.’ Zajęło to trochę czasu, ale firma odpowiedziała – nie przeprosinami, ale przynajmniej zobowiązaniem wprowadzić kilka kluczowych zmian. Na przykład, choć kiedyś Recall był objęty możliwością rezygnacji, teraz będzie można go było włączyć do publicznego uruchomienia.

Jednak co do tej publicznej premiery: to już się nie dzieje, przynajmniej nie w najbliższym czasie. Chociaż pierwotnie planowano, iż Recall będzie dostarczany z pierwszymi komputerami Copilot Plus, urządzenia te zostaną dostarczone w przyszłym tygodniu bez kontrowersyjnej funkcji.

Oto poprawiony wpis na blogu Microsoft szczegółowo opisując wiadomości:

Dzisiaj ogłaszamy dodatkową aktualizację dotyczącą funkcji Przywołaj (wersja zapoznawcza) na komputerach Copilot+. Usługa Recall zostanie teraz przeniesiona z wersji zapoznawczej powszechnie dostępnej dla komputerów Copilot+ od 18 czerwca 2024 r. na wersję zapoznawczą dostępną po raz pierwszy w programie Windows Insider Program (WIP) w nadchodzących tygodniach. Po otrzymaniu opinii na temat usługi Recall od naszej społeczności niejawnych testerów systemu Windows, jak zwykle to robimy, planujemy niedługo udostępnić usługę Recall (wersję zapoznawczą) dla wszystkich komputerów PC Copilot+.

Dostosowujemy model wydawania systemu Recall, aby wykorzystać wiedzę społeczności Windows Insider i zapewnić, iż środowisko spełnia nasze wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa. Decyzja ta wynika z naszego zaangażowania w zapewnianie wszystkim klientom godnego zaufania, bezpiecznego i niezawodnego doświadczenia oraz z uzyskania dodatkowych informacji zwrotnych przed udostępnieniem tej funkcji wszystkim użytkownikom komputerów PC Copilot+.

Dlatego każdy, kto nie może się doczekać korzystania z Recall, może zarejestrować się jako członek społeczności Windows Insider. Ale dla wszystkich innych nie ma innej daty premiery niż bardzo niejednoznaczne „wkrótce”. Biorąc pod uwagę historię, przez którą Recall przeszło do tego momentu, powinniśmy prawdopodobnie interpretować słowo „wkrótce” tak szeroko i hojnie, jak to tylko możliwe.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Idź do oryginalnego materiału