Witaj!
Nareszcie, udało się! Witam bardzo serdecznie wszystkich przybyłych na mojego bloga. Blog będzie głównie poświęcony programowaniu. Będę tutaj regularnie zamieszczał posty, które wierzę, iż będą miały dużo dobrej wartości dla większej grupy bądź choćby i wszystkich czytelników. Przede wszystkim chciałbym, by wyciągnęły stąd dużo osoby, które zaczynają przygodę z programowaniem lub zastanawiają się nad jej rozpoczęciem.
Wierzę czytelniku, iż będę w stanie regularnie dostarczyć Ci dużo przydatnej i przede wszystkim praktycznej wiedzy, blog ma być nakierowany na dzielenie się doświadczeniem i pomaganiem ludziom Głównym rdzeniem bloga będzie wielki tutorial z cyklu “Od zera do aplikacji developera”. Więcej w przyszłym tygodniu, zaczniemy pisać pierwsze linijki kodu! Ponadto o blogu więcej dowiesz się tutaj
Ostatnim bodźcem, który dopełnił stworzenia bloga był konkurs Macieja Aniserowicza – Daj Się Poznać. Konkurs ten wymaga od uczestników dużej dyscypliny bo aż dwóch postów tygodniowo, w tym jeden dotyczący projektu. Wierzę, iż wytrwam w tym postanowieniu do końca maja. W środku przyszłego tygodnia będziecie mogli się dowiedzieć czegoś więcej o mojej aplikacji, natomiast w weekend będę was “karmił” wiedzą
Daj się poznać – mój projekt
No dobrze, a co to za aplikacja? Może coś streszczę chociaż? My Coach – typowo pod moje potrzeby, ale postanowiłem demonstrować moje prace nad tą aplikacją w ramach konkursu o którym wspomniałem. Na codzień jestem fanem zdrowego trybu życia, chodzę trzy razy w tygodniu na siłownię, potrzebuje notować różne rzeczy w związku z tym. Lubię mieć wszystko pod kontrolą i widzieć postępy. Tabelki w excelu sprawdzają się całkiem nieźle, ale warto lepiej dostosowywać dane i łatwiej tym zarządzać. W tym celu powstaje ta aplikacja.
Mogę tam (początkowo) notować swoje pomiary wagowe, rozpiski treningowe oraz ceny produktów (wbrew pozorom wazna informacja, szczególnie dla człowieka który ceni sobie pieniądz, ale na ten temat jeszcze wpis sie pojawi) a także raporty dla trenera. Aplikację zacząłem pisać pod koniec tamtego roku, w tej chwili posiada ona w dużej mierze skończony interfejs oraz serwer. Nie komunikuje się to ze sobą co prawda, ale wersję (prawie) aktualną możecie obserwować na tej stronie. Repozytoria są tutaj (serwer) i tu (klient). Technologie używane przeze mnie to głównie Java wraz ze Springiem oraz Angular 2.
Co dalej?
W następnym raporcie dotyczącym projektu opiszę dokładniej jak przebiegają pracę, jak je prowadzę, dokumentuję, a w niedzielę pierwszy post, w którym pokażę jedno z ciekawszych zastosowań…Raspberry Pi. W następnym tygodniu natomiast zaczniemy cykl poświęcony osobom totalnie początkującym Stay tuned!