HPE ogłasza pierwszą w branży architekturę systemów bezpośredniego chłodzenia cieczą w 100% bezwentylatorową

cyberfeed.pl 1 tydzień temu


Firma Hewlett Packard Enterprise ogłosiła pierwszą w branży architekturę systemów bezpośredniego chłodzenia cieczą w 100% bezwentylatorową, mającą na celu zwiększenie efektywności energetycznej i efektywności kosztowej wdrożeń sztucznej inteligencji na dużą skalę. Firma przedstawiła tę innowację podczas Dnia AI organizowanego dla członków społeczności finansowej w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych systemów AI. Podczas wydarzenia firma zaprezentowała swoją wiedzę specjalistyczną i wiodącą pozycję w dziedzinie sztucznej inteligencji wśród przedsiębiorstw, suwerennych rządów, dostawców usług i twórców modeli.

Pierwszy w branży w 100% bezwentylatorowy system bezpośredniego chłodzenia cieczą
Chociaż wydajność akceleratorów nowej generacji uległa poprawie, zużycie energii w dalszym ciągu rośnie wraz z przyjęciem sztucznej inteligencji, przewyższając tradycyjne techniki chłodzenia.

Organizacje obsługujące duże obciążenia związane ze sztuczną inteligencją będą musiały robić to wydajniej. Najbardziej efektywnym sposobem chłodzenia systemów AI nowej generacji jest bezpośrednie chłodzenie cieczą, czego HPE jest pionierem. Ta krytyczna technologia chłodzenia umożliwiła systemom HPE dostarczenie 7 z 10 superkomputerów znajdujących się na liście Green500, która klasyfikuje najbardziej energooszczędne superkomputery na świecie.

W oparciu o tę wiedzę specjalistyczną wprowadzono dzisiaj w pełni bezwentylatorową architekturę HPE z bezpośrednim chłodzeniem cieczą, która zapewnia korzyści w zakresie kosztów i efektywności energetycznej, z jakich korzystają już suwerenne wdrożenia sztucznej inteligencji, szerszej grupie organizacji tworzących generatywną sztuczną inteligencję na dużą skalę.

„Ta architektura bezpośredniego chłodzenia cieczą zapewnia o 90% redukcję zużycia energii chłodzącej w porównaniu z tradycyjnymi systemami chłodzonymi powietrzem.”, Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE

„W miarę jak organizacje wykorzystują możliwości, jakie stwarza generatywna sztuczna inteligencja, muszą także realizować cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, zwalczać rosnące zapotrzebowanie na energię i obniżać koszty operacyjne” – powiedział Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE. „Architektura, którą dzisiaj zaprezentowaliśmy, wykorzystuje wyłącznie chłodzenie cieczą, zapewniając większe korzyści w zakresie energii i efektywności kosztowej niż alternatywne rozwiązania dostępne na rynku. W rzeczywistości ta architektura bezpośredniego chłodzenia cieczą zapewnia o 90% redukcję zużycia energii przez chłodzenie w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań chłodzonych powietrzem Doświadczenie HPE w zakresie wdrażania największych na świecie środowisk IT chłodzonych cieczą oraz nasza kilkudziesięcioletnia wiodąca pozycja na rynku stawiają nas w doskonałej pozycji, aby w dalszym ciągu zaspokajać popyt na sztuczną inteligencję”.

Architektura systemu zbudowana jest na czterech filarach:

  • 8-elementowy projekt chłodzenia obejmujący chłodzenie cieczą procesora graficznego, procesora, pełnego serwera kasetowego, lokalnej pamięci masowej, struktury sieciowej, szafy/szafy, modułu/klastra i jednostki dystrybucji chłodziwa (CDU)
  • Projekt systemu o dużej gęstości i wydajności, wraz z rygorystycznymi testami, oprogramowaniem monitorującym i usługami na miejscu, zapewniającymi pomyślne wdrożenie tych wyrafinowanych systemów obliczeniowych i chłodzących
  • Zintegrowana konstrukcja sieci szkieletowej na masową skalę, integrująca tańsze połączenia o niższym poborze mocy
  • Otwarta konstrukcja systemu zapewniająca elastyczność wyboru akceleratorów

Architektura w 100% bezwentylatorowa z bezpośrednim chłodzeniem cieczą zapewnia wyjątkowe korzyści — w tym zmniejszenie o 37% mocy chłodzenia wymaganej na serwer kasetowy w porównaniu z samym hybrydowym bezpośrednim chłodzeniem cieczą. Zmniejsza to koszty mediów, emisję dwutlenku węgla i hałas wentylatorów w centrach danych. Ponadto, ponieważ systemy korzystające z tej architektury mogą obsługiwać większą gęstość szaf serwerowych, zajmują połowę powierzchni.



Source link

Idź do oryginalnego materiału