IOS 18 Image Playground do oznaczania obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję w metadanych

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu


Jedną z nowych funkcji iOS 18 jest aplikacja o nazwie Image Playground, który jest częścią pakietu narzędzi AI „Apple Intelligence”, który pojawi się jeszcze w tym roku. Dzięki Image Playground użytkownicy będą mogli generować obrazy na podstawie poleceń tekstowych lub choćby na podstawie czyjegoś zdjęcia. Nie mamy jeszcze wielu szczegółów na temat aplikacji, ponieważ nie jest ona dostępna w iOS 18 beta 1, ale wiemy, iż Apple planuje oznaczać obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję.

iOS 18 i aplikacja Image Playground

Podczas coroczny Talk-show na żywo wywiadwiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania, Craig Federighi, krótko wspomniał, iż iOS „oznaczy metadane” wygenerowanych obrazów, tak aby każdy wiedział, iż ten obraz został stworzony przez Apple Intelligence, a nie przez kogoś innego.

9 do 5Mac był w stanie to potwierdzić na podstawie wyników kodu w iOS 18 beta 1. Framework VisualGeneration zawiera odniesienia do funkcji „kryminalistyki” służącej do etykietowania i identyfikowania obrazów AI.

Ciekawym aspektem narzędzia Image Playground firmy Apple jest to, iż aplikacja generuje wyłącznie obrazy kreskówkowe, a nie fotorealistyczne, co jest również świetnym sposobem na uniemożliwienie ludziom korzystania z tego narzędzia do rozpowszechniania dezinformacji.

Więcej ciekawostek na temat Apple Intelligence

Jak wspomnieliśmy wcześniej, funkcje Apple Intelligence nie są dostępne w wersji beta iOS 18. Według firmy funkcje zostaną wprowadzone w przyszłej wersji beta jeszcze w tym roku.

Kod iOS to sugeruje dla użytkowników zainteresowanych włączeniem Apple Intelligence będzie dostępna lista oczekujących w okresie beta. Mimo to Apple powiedział już, iż niektóre funkcje zademonstrowane na WWDC będą dostępne dopiero w 2025 roku.

Analizując kod beta iOS 18, znaleźliśmy już wiele ukrytych w systemie frameworków Apple Intelligence. choćby aplikacja Image Playground jest już wbudowana w wersję beta systemu iOS 18. Oczywiście, ponieważ duże modele językowe (LLM) działające na serwerach Apple nie są jeszcze dostępne, nie jest możliwe korzystanie z funkcji AI.

Apple już powiedział, iż Apple Intelligence będzie bezpłatne dla użytkowników. Jednakże, 9 do 5Mac znalazłem wzmianki o funkcjach AI w ramach subskrypcji Cloud. Nie jest jasne, czy Apple planuje wprowadzić w przyszłości dodatkowe płatne funkcje i czy użytkownicy będą mieli możliwość subskrybowania ChatGPT Plus bezpośrednio z aplikacji Ustawienia, ponieważ Apple ogłosiło integrację ChatGPT z iOS 18.

iOS 18 jest w tej chwili dostępny w wersji deweloperskiej, a publiczna wersja beta zostanie udostępniona w przyszłym miesiącu. Oficjalna premiera planowana jest na jesień tego roku.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Idź do oryginalnego materiału