Jak korzystać z Copilot w Wordzie i wyprzedzać współpracowników?

2 miesięcy temu

Umiejętność korzystania z funkcji Copilot w programie Word będzie bardzo ważnym elementem, który pozwoli Ci zrobić kilka kroków do przodu w świecie biznesu. Widzimy teraz wsparcie technologii AI w dużej liczby dziedzinach biznesu, dlaczego Word miałby być z tego pominięty?

Firma Microsoft ujawniła niedawno, iż zaimplementuje sztuczną inteligencję (AI) w swoich aplikacjach pakietu Office, w tym w programie Word, za pośrednictwem innowacyjnej funkcji "Copilot". Ta nowa funkcja jest w stanie generować teksty na podstawie podpowiedzi użytkownika w języku naturalnym, umożliwiając użytkownikom zwrócenie się o pomoc w tworzeniu raportu na określony temat, a jednocześnie mając możliwość odwoływania się do materiałów źródłowych offline, takich jak inne dokumenty na komputerze.

Słowo jest szeroko stosowana aplikacja do przetwarzania tekstu w świecie biznesu, służący do tworzenia i edytowania dokumentów, takich jak listy, raporty, notatki i oferty. Oferuje mnóstwo narzędzi i funkcji, które umożliwiają użytkownikom łatwe tworzenie profesjonalnie wyglądających dokumentów, w tym formatowanie, tabele, grafikę oraz sprawdzanie pisowni i gramatyki.

Wiedza o tym, jak korzystać z funkcji Copilot w programie Word, jest równie ważna, jak prawidłowe wykonywanie swojej pracy

Ponadto Word umożliwia współpracę między członkami zespołu, zapewniając możliwość śledzenia zmian, dodawania komentarzy i udostępniania dokumentów za pośrednictwem poczty e-mail lub przechowywania w chmurze. Jego wszechstronność i przyjazny dla użytkownika interfejs sprawiają, iż Word jest niezbędnym narzędziem dla firm każdej wielkości, wspomagającym komunikację, produktywność i efektywne zarządzanie dokumentami.

Jak korzystać z Copilota w Wordzie?

Użytkownicy, którzy zastanawiają się, jak korzystać z funkcji Copilot w programie Word, mogą aktywować tę funkcję, klikając przycisk Ikona "Żarówka" na pasku narzędzi. Po aktywacji Copilot będzie gotowy do pomocy w tworzeniu i edytowaniu dokumentów.

Aby korzystać z Copilota, użytkownicy mogą po prostu wpisz monitna przykład "Utwórz raport dotyczący danych sprzedaży" i Copilot wygeneruje pierwszą wersję roboczą dokumentu na podstawie monitu. Stamtąd użytkownicy mogą edytować wygenerowany tekst w razie potrzeby, z opcją zaakceptowania lub odrzucenia zmian wprowadzonych przez sztuczną inteligencję.

Dodatkowo, Copilot może pomóc zadania formatowania, takie jak tworzenie tabel lub wykresów, a choćby proponowanie usprawnień gramatycznych, składniowych lub tonacyjnych. Aby uzyskać dostęp do tych funkcji, użytkownicy mogą po prostu zaznacz tekst, który chcesz zmodyfikowaća Copilot zaoferuje szereg sugestii i opcji usprawnień.

Obejrzyj oficjalny film Windows 365 na temat korzystania z funkcji Copilot w programie Word poniżej.

Gdy Copilot wygeneruje żądany tekst, użytkownicy mają możliwość jego edycji lub całkowitego odrzucenia. Ponadto sztuczna inteligencja może również wykonywać zadania formatowania, co oznacza, iż ​​osoby posiadające jedynie podstawową wiedzę na temat programu Word mogą tworzyć bardziej zaawansowane układy przy pomocy sztucznej inteligencji. Copilot może również przeglądać dokumenty pod kątem błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, jednocześnie dostarczając sugestie i zmiany w oparciu o preferencje autora.

Jak działa Copilot w programach pakietu Office?

Teraz, gdy już wiesz, jak korzystać z funkcji Copilot w programie Word, porozmawiajmy o tym, jak Copilot faktycznie działa w programach pakietu Office. Microsoft opisał Copilot jako narzędzie do pisania i edytowania współpracuje z użytkownikiem. dzięki prostego monitu Copilot może wygenerować pierwszą wersję roboczą, uwzględniając w razie potrzeby informacje z całej organizacji. Może dodawać treść do istniejących dokumentów, streszczać tekst i przepisywać sekcje lub cały dokument, aby był bardziej zwięzły.

Drugi pilot może choćby zasugerować różne tony, od profesjonalnego, przez namiętny, swobodny, po wdzięczny pomóż pisarzowi uderzyć we adekwatną nutę. Co więcej, Copilot może również dostarczać rekomendacji, które wzmacniają argumenty lub wygładzić niespójności w tekściepoprawiając w ten sposób jakość pisania.

Jak korzystać z narzędzia Copilot w programie Word: Copilot może pomóc użytkownikom w stworzeniu idealnego zadania w programie Word do ich pracy

Wprowadzenie sztucznej inteligencji do Worda to tylko jedno z dużej liczby ogłoszeń wydanych w ostatnim czasie przez Microsoft. Copilot zostanie zaimplementowany we wszystkich aplikacjach Office, w tym w PowerPoint, Excel i Outlook. Umożliwi to użytkownikom korzystanie z tej funkcji w celu odpowiadania na e-maile, organizowania danych w arkuszu kalkulacyjnym lub projektowania prezentacji w oparciu o niedawno napisany przez nich esej.

Wygląda na to, iż Copilot to potężne i wszechstronne narzędzie, które można wykorzystać w dużej liczby obszarach. Microsoft oświadczył, iż funkcja sztucznej inteligencji w programie Word zostanie wdrożona w nadchodzących miesiącach, przy czym w tej chwili przeprowadzane są ograniczone testy z udziałem 20 klientów, jak wyjaśniono w ich najnowszy wpis na blogu na temat Microsoft Copilotobecnie najprawdopodobniej klienci korporacyjni.

Idź do oryginalnego materiału