Konferencja Digitalization Compass

monitorrynkowy.pl 2 lat temu
Zdjęcie: Konferencja Digitalization Compass


Digital Technology Poland (DTP) – specjaliści w obszarze transformacji cyfrowej – podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na pierwszej konferencji z cyklu Digitalization Compass, która odbyła się 22 września 2022 roku w Zielonej Górze. W spotkaniu, poświęconym analityce danych w Przemyśle 4.0, wzięło udział blisko 100 przedstawicieli sektora przemysłowego. Dowiedzieli się oni m.in. jaki potencjał niosą ze sobą gromadzone w maszynach dane oraz z jakimi wyzwaniami należy zmierzyć się w procesie digitalizacji, by stać się firmą na miarę Industry 4.0.

Digital Technology Poland to zielonogórska firma, od 2021 roku członek jednej z największych spółek technologicznych w Europie – Friedhelm Loh Group (FLG). DTP od dziesięciu lat dynamicznie rozwija się, proponując swoim klientom rozwiązania z dziedziny cyfryzacji oraz innowacyjnego systemu (software) i elektroniki (hardware), związane z Przemysłem 4.0. W projektach wykorzystują najnowsze technologie takie jak: Cloud, sztuczna inteligencja, Big Data, robotyka czy rozszerzona rzeczywistość.

Transformacja cyfrowa na stałe zagościła w świadomości polskich przedsiębiorców. Digital Technology Poland zapewnia fachowe wsparcie w rozpoczęciu tego procesu lub jego kontynuowaniu, w zależności od potrzeb. Stąd pomysł na stworzenie cyklu konferencji, poświęconemu adaptacji technologii w przemyśle. W programie pierwszego spotkania zostały uwzględnione wykłady, prezentacje oraz czas na pytania i dyskusje na temat praktycznych aspektów wdrażania rozwiązań technologicznych w zakładach produkcyjnych.

W trakcie prezentacji na żywo z laboratorium przedstawiono efekty pracy DTP, osiągnięte w ramach realizacji projektu badawczo-rozwojowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, dotyczącego stworzenia metody analityczno-decyzyjnej (opartej o techniki uczenia maszynowego) mogącej mieć zastosowanie w predykcyjnym utrzymaniu ruchu. Finalnym produktem tego projektu jest system pozwalający na wykrywanie usterek w maszynach. Dzięki zastosowaniu cyfrowego bliźniaka możliwe jest wskazanie w przejrzysty sposób dokładnego miejsca awarii, co przekłada się na skrócenie czasu koniecznego do zlokalizowania błędu. Odbywa się to dzięki skutecznemu wykorzystaniu i bieżącej analizie danych pochodzących z urządzeń. To pozwala na natychmiastowe wykrycie anomalii w działaniu maszyn. System może znacząco wpłynąć na zmniejszenie kosztów utrzymania linii produkcyjnej.

„Zorganizowaliśmy konferencję Digitalization Compass, aby podzielić się naszym doświadczeniem z zakresu transformacji cyfrowej oraz poznać oczekiwania rynku, związane z praktycznymi rozwiązaniami technologicznymi dla przemysłu. Chcemy, aby nasze usługi i produkty jak najlepiej odpowiadały na potrzeby przedsiębiorców. Pierwsze spotkanie poświęcone było analityce danych w branży produkcyjnej, ale w planie mamy już kolejne, które skupią się na sztucznej inteligencji i integracji systemów. W przyszłości będziemy wspólnie z uczestnikami definiować tematykę naszych spotkań i omawiać ważne dla nich zagadnienia np. w formie paneli dyskusyjnych. Zależy nam również na pokazywaniu przykładów wdrożenia istotnych innowacji usprawniających działania w firmach i przynoszących realne korzyści. Cieszymy się, iż frekwencja na konferencji dopisała, a poruszane przez nas zagadnienia, związane z analityką danych w procesach zarówno utrzymania ruchu, jak i biznesowych, zapoczątkowały wiele ciekawych dyskusji.” – mówi Andrzej Szajna, Deputy CEO & Chief Digital Officer w Digital Technology Poland.

Digital Technology Poland już teraz zaprasza przedsiębiorców na kolejną edycję konferencji Digitalization Compass. Więcej informacji na www.dtpoland.com

Idź do oryginalnego materiału