Rozpoczęło się wydarzenie branży wodociągowo-kanalizacyjnej przeznaczone dla wszystkich przedsiębiorstw wod-kan niezależnie od ich wielkości. Agendę konferencji przygotowano dla członków zarządów i dyrektorów technicznych, a także osób zajmujących się komunikacją, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji kryzysowej oraz cyberbezpieczeństwem i IT.
Jej podstawą są panele dyskusyjne stanowiące forum wymiany wiedzy i doświadczeń oraz warsztaty praktyczne.
Raport Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie „Branża wodociągowo-kanalizacyjna w świadomości Polaków” pokazuje, iż sektor gwałtownie rozwija się technologiczne. By utrzymać wysoki poziom, trzeba być na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami.
Pierwszy dzień jest poświęcony debatom o nowelizacji prawa związanego z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków, implementacji dyrektyw unijnych, przyszłości zarządzania przedsiębiorstwami wod-kan, wnioskach z powodzi w 2024 r., komunikacji dotyczącej infrastruktury krytycznej, a także wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi analitycznych i metodyki RBI (Risk Based Inspections) dla zapewnienia niezawodności infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Drugi dzień to panele dyskusyjne dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w branży, cyberbezpieczeństwa i finansowania inwestycji.
Tematyka warsztatów obejmuje badanie starzenia się materiału GRP pod wpływem eksploatacji i odzysk ciepła z systemów wodnych i kanalizacyjnych dużego miasta.
Przeczytaj także: Podlasie. Ponad 54 mln zł na inwestycje wodno-ściekowe