NetApp ulepsza sprzęt AFF, StorageGrid i E-series dzięki dyskom o pojemności 60 TB

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu


NetApp zaktualizował swoją serię AFF A i C pamięć flash macierzy, jednocześnie zwiększając pojemność i wydajność obiektowej pamięci masowej StorageGrid i sieci pamięci masowej (SAN) serii E, głównie dzięki nowym macierzom o pojemności 60 TB oraz ulepszeniom jednostki centralnej (CPU) i płyty montażowej.

Serie AFF A i C – odpowiednio zorientowane na wydajność i pojemność – otrzymują procesory nowej generacji, przerobioną łączność peryferyjnych połączeń międzysystemowych (PCIe) i są teraz w pełni modułowe, aby umożliwić modernizację komponentów bez zmiany obudowy. Dzięki dyskom o pojemności 60 TB pojemność jest teraz również zwiększona.

Przechowywanie odbywa się za pośrednictwem systemu operacyjnego Ontap i może być plik, blok lub obiekt. Chociaż tak jest, NetApp ma również swoją macierz blokowej pamięci masowej ASA, która zmodernizowano go we wrześniu. Dedykowana pojemność obiektowa jest dostępna w linii StorageGrid, o której więcej poniżej. Macierze AFF są wyposażone w pełną łączność z chmurą na potrzeby tworzenia kopii zapasowych, tworzenia warstw i migracji.

Macierze zorientowanej na wydajność serii A to A20, A30 i A50. NetApp twierdzi, iż jest teraz o 41%, 96% i 153% szybszy niż ich poprzednie produkty, A150, A250 i A400.

Te nowe macierze zastępują istniejące w dolnym końcu zakresu AFF. Uzupełniają one A70, A90 i A1k na najwyższym poziomie, które zapewniają prawie 4 PB w stanie surowym i ponad 15 PB do wykorzystania w A1K, z prawie 200 PB możliwym w konfiguracji klastrowej.

W serii C wyposażonej w lampę błyskową QLC nowymi macierzami są C30, C60 i C80. Maksymalna pojemność największego z nich jest prawie dwukrotnie większa w porównaniu z poprzednikiem, C800 – z 7,4 PB do 14,7 PB – podczas gdy z drugiej strony nowy C30 osiąga 2,2 PB w porównaniu ze starszym C250, który osiągnął 1,5 PB.

Możliwe pojemności serii C mogą sięgać nieco ponad 700 PB w klastrze macierzy C80.

Granta Caleyadyrektor ds. rozwiązań w Wielkiej Brytanii i Irlandii w NetApp, powiedział: „Od czasu pojawienia się pamięci flash wąskie gardło w wydajności dysku nie jest już czynnikiem wpływającym na odświeżanie platformy. Teraz chodzi o wydajność kontrolera dla tej pamięci. Zatem pojemność nie zmienia się znacząco, ale wydajność kontrolera tak.”

Ponadto macierze obiektowej pamięci masowej StorageGrid firmy NetApp – będące potomkiem sprzętu z serii E i systemu obiektowej pamięci masowej Bycast – otrzymają aktualizację skupiającą się na macierzach o pojemności 60 TB z możliwością uzyskania ponad 2 PB w obudowie 3U możliwej w produkcie SGF6112. Aktualizacja do systemu StorageGrid umożliwia także segregację obciążeń w klastrze na węzły przeznaczone wyłącznie na dane i metadane, a dodatkowo na każdego dzierżawcę przypada 5000 zasobników.

Chociaż przechowywanie obiektów jest możliwe na sprzęcie NetApp wyposażonym w Ontap, StorageGrid jest przeznaczony dla przypadków użycia dedykowanej pamięci obiektowej.

„Dynamiczne zarządzanie polityką pozwala klientowi decydować o bezpieczeństwie, cyklu życia itp. na znacznie większej platformie niż obiektowa w Ontap, która ma na celu tymczasowe przechowywanie danych obiektowych lub gdy jest zarządzana przez aplikację, np. kopię zapasową” – powiedział Caley’a.

Macierze SAN serii E

Tymczasem firmowe macierze SAN serii E – jedyne w ofercie które nie korzystają z systemu operacyjnego Ontap – zdobądź także dyski o pojemności 60 TB i odświeżenie procesora, aby zapewnić dwie nowe platformy. Są to modele E4012 i E4060, które oferują odpowiednio 264 TB i 1,3 PB pojemności pierwotnej. Te idą do 2,1 PB i 6,6 PB w stanie surowym z półkami rozszerzeń.

Sprzęt z serii E jest przeznaczony wyłącznie do sieci SAN i jest przeznaczony dla klientów potrzebujących niedrogiej, podstawowej pojemności pamięci masowej. Caley powiedział, iż docelową serią E jest „prosta sieć SAN”.

„Ma migawki i replikację, ale jest przeznaczony do nadzoru wideo, tworzenia kopii zapasowych i przechowywania archiwów” – powiedział. „Służy do ekstremalnej wydajności lub gęstości, a nie do zarządzania danymi i ma technologię Infiniband, dzięki czemu można go używać do przechowywania danych HPC”.

Oprócz aktualizacji sprzętu macierzowego firma NetApp ogłosiła także szereg usprawnień otaczającego ją ekosystemu oprogramowania. Obejmowały one ochronę danych Kubernetes w Trident, która obejmuje migawki, tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, odzyskiwanie po awarii i migrację obciążeń, dostępne lokalnie i w chmurze.

Funkcje ochrony danych Trident są teraz dostępne także tam, gdzie współpracuje ze środowiskiem OpenShift firmy Red Hat, gdzie NetApp i Cisco nawiązały także nową współpracę w zakresie konwergentnych ofert FlexPod dla konfiguracji OpenShift ukierunkowanych na wirtualizację i sztuczną inteligencję.



Source link

Idź do oryginalnego materiału