Nocode development — jak tworzyć software bez znajomości kodu?

itcontent.eu 1 rok temu

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, na rynku pojawiło się wiele platform pozwalających na stworzenie tzw. no code software. Takie rozwiązania pozwalają na budowanie aplikacji internetowych choćby przez osoby bez żadnej wiedzy programistycznej. Tworzenie w popularnych platformach no-code development odbywa się przy pomocy techniki przeciągnij i upuść. Dzięki temu stworzenie funkcjonalnej aplikacji jest możliwe choćby w kilka godzin.

No-code development – co to takiego?

No-code development to innowacyjne podejście do budowania nowoczesnych aplikacji internetowych, które mogą występować jako wersje podstawowe – testowe, a także w pełni funkcjonalne oprogramowanie. Nocode idealnie sprawdza się w przypadku programów biznesowych, które mogą służyć do zarządzania przedsiębiorstwem, usprawniać komunikację wszystkich jego komórek, a także tworzyć programy skierowane bezpośrednio do klientów. Warto też dodać, iż tzw. no code software może mieć też charakter zaawansowanych aplikacji korporacyjnych.

Niektóre platformy no-code pozwalają na wprowadzenie dodatkowego kodu zdefiniowanego przez użytkownika, co przekłada się na jeszcze lepszy poziom funkcjonalności no-code software.

Nocode development – jak budować aplikacje od podstaw?

Do tworzenia nowoczesnych aplikacji możesz wykorzystać kilka najpopularniejszych platform no–code. Najpopularniejsze na rynku są takie, jak:

  • Bubble – to jedna z najpopularniejszych platform pozwalających na tworzenie aplikacji w nocode. Aplikacje budowane przy pomocy tego narzędzia są hostowane bezpośrednio w dedykowanym środowisku tej platformy. Korzystając z nocode development w Bubble, można zbudować bardzo zaawansowane aplikacje webowe.
  • Adalo – jest to innowacyjna technologia pozwalająca na budowanie aplikacji mobilnych z użyciem predefiniowanych skryptów i komponentów. W tym przypadku również stosuje się metodykę drag and drop.
  • Webflow – platforma pozwalająca na tworzenie zaawansowanych stron internetowych. Dzięki niej można stworzyć naprawdę funkcjonalne strony z wykorzystaniem technologii nocode.

No-code app development – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Nocode development sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych firmach – praktycznie wszędzie tam, gdzie liczy się czas, oszczędność środków z budżetu firmowego, a także wysoki poziom funkcjonalności budowanych aplikacji. W większych organizacjach no-code development pozwala na szybkie wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, co w porównaniu do standardowego budowania systemu przez zespół programistów wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Nocode sprawdzi się też w niewielkich firmach, które nie mają czasu ani sporych środków na stworzenie profesjonalnej aplikacji od podstaw lub wdrożenie innowacyjnego systemu zarządzania w przedsiębiorstwie.

Idź do oryginalnego materiału