Grupa 10 startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem pochodzących z Wielkiej Brytanii, Indii, Singapuru i Stanów Zjednoczonych została ogłoszona pierwszą grupą firm wybranych do niedawno uruchomiony program CyberBoost Catalysewspółpraca między londyńską firmą Pleksal i Narodowy Uniwersytet Singapuru (NUS-owska Akademia Medyczna).
Grupa reprezentuje zróżnicowaną mieszankę firm finansowanych w fazie zalążkowej i serii B i otrzyma dostosowane wsparcie, które przyspieszy ich rozwój w takich obszarach, jak pozyskiwanie większej ilości gotówki, budowanie sieci zagranicznych i opracowywanie odpowiednich strategii wprowadzania na rynek dla takich lokalizacji.
Sześciomiesięczny program będzie realizowany w Singapurze w Centrum Współpracy Talentów, Innowacji i Wzrostu (TIG) CyberSG – wspólnej inicjatywie Agencja Cyberbezpieczeństwa Singapuru (CSA) i NUS. Będzie ono dostarczane zarówno osobiście, jak i zdalnie, chociaż wszystkie zaangażowane startupy będą miały okazję uczestniczyć i zaprezentować swoje usługi na Międzynarodowy Tydzień Cybernetyczny w Singapurze w październiku i Konferencja i wystawa GovWarerównież w październiku.
„Uczestnicząc w oficjalnym otwarciu CyberSG TIG „W lipcu zakończyliśmy prace nad CyberBoostem i z euforią przejdziemy do kolejnej fazy naszego projektu CyberBoost” — powiedział dyrektor handlowy i szef działu innowacji w Plexal, Saj Huq.
„W Plexal rozumiemy, iż wykorzystanie wspólnej innowacji może rozwiązać globalne wyzwania – ale wymaga to wzajemnego dopasowania” – powiedział. „Dlatego praca z CSA i NUS, dwoma partnerami, którzy rozumieją znaczenie przełamywania międzynarodowych barier i przyspieszania technologii, to przyjemność.
„Singapur jest Wiodące inteligentne miasto w Azji a kraj szczyci się najbardziej konkurencyjna gospodarka świata. Opierając się na tym, Plexal, wspólnie z CSA i NUS, jest gotowy wspierać startupy wkraczające na dynamiczny rynek Singapuru, a także szersze możliwości w regionie Azji i Pacyfiku i poza nim”.
Pierwszą z dwóch brytyjskich firm biorących udział w programie jest CyberCytatzałożona przez przedsiębiorcę Necati Ertugu, który pochodzi z Turcji. Jest to oparta na sztucznej inteligencji (AI) platforma do zarządzania ryzykiem i ciągłym narażeniem na zagrożenia, zaprojektowana w celu identyfikowania, oceniania i ustalania priorytetów czynników ryzyka, zapewniając użytkownikom lepszą widoczność ich profili ryzyka i automatyzując ich reakcje na różne problemy, niezależnie od tego, czy wynikają one z działań aktorów zagrożenia i cyberprzestępców, luk w zabezpieczeniach, czy też błędnej konfiguracji i innych błędów użytkownika.
Po zbudowaniu profilu w Wielkiej Brytanii Ertugu ma nadzieję wprowadzić firmę na kilka rynków azjatyckich, w tym do Indonezji, Malezji, Singapuru i Wietnamu, a także do państw Bliskiego Wschodu, w tym Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które wchodzą w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej.
Druga firma to Kwadrat kwadratowyz siedzibą na Wyspie Man, kierowana przez Shelley Langan-Newton, byłą nauczycielkę, która kiedyś pracowała również w firmie zajmującej się komunikacją satelitarną BlueWave, której szefem jest kandydat na Uczeń.
SQR to platforma weryfikacji tożsamości, która ma nadzieję zrewolucjonizować elektroniczną praktykę zarządzania zgodnością Know Your Customer (eKYC) oraz weryfikację tożsamości online i osobiście. Langan-Newton ma nadzieję zbadać wzrost zarówno w Singapurze, jak i w Wielkiej Brytanii, i koncentruje się na sektorach usług morskich i finansowych.
Pozostałe wybrane organizacje to: Antarex Cyber z Singapuru, MSSP specjalizujący się w ochronie sieci ISP; Athenian Tech z Indii, specjalista w zakresie wykrywania zagrożeń AI i ochrony danych; Cloudsine z Singapuru, zajmująca się bezpieczeństwem sieci i Internetu rzeczy ze szczególnym uwzględnieniem krytycznej infrastruktury krajowej; InsiderSecurity z Singapuru, platforma systemu jako usługi bezpieczeństwa; Protos Labs z Singapuru, platforma analizy ryzyka; pQCee z Singapuru, specjalizująca się w obronie przed przyszłymi zagrożeniami kwantowymi; Scantist z Singapuru, platforma analizy kodu do weryfikacji listy materiałów systemu w łańcuchach dostaw aplikacji; i wreszcie VulnCheck ze Stanów Zjednoczonych, firma zajmująca się analizą luk w zabezpieczeniach i wykorzystywaniem luk w czasie rzeczywistym.
„NUS Enterprise stawia sobie za cel wspieranie dynamicznego ekosystemu innowacji i startupów, który wspiera i pielęgnuje rozwój startupów w różnych sektorach przemysłu” — powiedział Benjamin Tee, wiceprezes ds. budowania ekosystemu w NUS Enterprise.
„Nowo uruchomiony program CyberBoost Catalyse w centrum CyberSG TIG jeszcze bardziej wzmacnia nasze zaangażowanie na rzecz przyspieszenia rozwoju zróżnicowanej międzynarodowej społeczności startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem.
„W miarę jak Singapur staje się światowym centrum innowacji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, taki program odgrywa kluczową rolę w kształceniu nowego pokolenia liderów i technologii cyberbezpieczeństwa” – powiedział.