Okta i Palo Alto Networks łączą siły w dziedzinie ochrony cyfrowej tożsamości

itreseller.com.pl 17 godzin temu

Dwie światowe potęgi w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – Okta oraz Palo Alto Networks – ogłosiły strategiczne rozszerzenie partnerstwa i wdrożenie nowych integracji technologicznych. Wspólne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji mają skuteczniej przeciwdziałać coraz bardziej zaawansowanym atakom na tożsamość cyfrową, oferując organizacjom zintegrowaną i odporną na przyszłe zagrożenia architekturę bezpieczeństwa.

AI na pierwszej linii obrony przed cyberzagrożeniami

Rosnąca skala cyberataków oraz pojawienie się narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję przez cyberprzestępców wymusiły zmianę podejścia do ochrony danych i tożsamości. kooperacja Okta i Palo Alto Networks to odpowiedź na te wyzwania. Jak podkreślają przedstawiciele firm, automatyzacja reakcji na incydenty, pełny wgląd w ryzyka oraz bezpieczny dostęp do aplikacji z dowolnego urządzenia stają się fundamentem skutecznej ochrony.

Pamela Cyr, wiceprezes ds. partnerstw technicznych w Palo Alto Networks, zwraca uwagę na kluczową rolę tożsamości w nowoczesnym środowisku cyberbezpieczeństwa.

„Tożsamość odgrywa kluczową rolę w cyberbezpieczeństwie. Ścisła kooperacja z Okta pozwala nam tworzyć rozwiązania, które wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu nasi klienci cieszą się większym komfortem użytkowania rozwiązań, osiągając przy tym jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa” – mówi Cyr.

Nowe integracje obejmują m.in. zabezpieczanie dostępu do aplikacji poprzez Prisma Access Browser oraz kompleksową ochronę w ramach platformy Cortex, wykorzystującą sztuczną inteligencję do identyfikacji i neutralizacji zagrożeń związanych z tożsamością.

Mniej złożoności, więcej skuteczności

Wspólne wdrożenia Okta Workforce Identity z Prisma Access Browser oraz integracja Okta AI z platformą Cortex XSIAM i Cortex XDR zapewniają jednolitą architekturę bezpieczeństwa. Pozwala to m.in. na wprowadzenie dynamicznego, kontekstowego uwierzytelniania i natychmiastowej automatycznej reakcji na podejrzane działania użytkowników – np. poprzez cofnięcie dostępu, zakończenie sesji czy kwarantannę punktów końcowych.

Stephen Lee, wiceprezes ds. partnerstw technologicznych w Okta, wskazuje na wzrost zagrożeń związanych z wykorzystaniem AI przez przestępców:

„Sztuczna inteligencja w rękach cyberprzestępców znacząco nasila ataki na dane uwierzytelniające użytkowników, co wymaga zastosowania podejścia polegającego na ‘walce AI z AI’”.

Dzięki integracji z Palo Alto Networks, Okta umożliwia blisko 2000 wspólnym klientom uzyskanie pełnego, kontekstowego wglądu w stan zabezpieczeń i skuteczniejsze zarządzanie dostępem.

Nowe rozwiązania pozwalają na bezpieczne korzystanie z aplikacji korporacyjnych i danych zarówno z urządzeń zarządzanych, jak i niezarządzanych, co jest szczególnie istotne w kontekście rozproszonych środowisk pracy i rosnącej popularności modelu pracy zdalnej. Integracja ma też na celu uproszczenie infrastruktury, zmniejszenie kosztów operacyjnych i ograniczenie ryzyka związanego z „wyspowymi” narzędziami bezpieczeństwa.

Przyszłość cyberbezpieczeństwa

Eksperci Omdia zauważają, iż obecne tempo transformacji cyfrowej, rozwój usług chmurowych oraz powszechność aplikacji SaaS wymagają od organizacji przejścia z podejścia opartego na wielu niezależnych narzędziach do zunifikowanych, współpracujących platform.

„Zespoły ds. bezpieczeństwa potrzebują zintegrowanych platform, a nie tylko kolejnych rozwiązań” – komentuje Maxine Holt z Omdia.

Palo Alto Networks oraz Okta należą do globalnych liderów rynku bezpieczeństwa cyfrowego. Okta to uznany dostawca rozwiązań z zakresu zarządzania tożsamością, wykorzystywanych przez największe marki na świecie. Palo Alto Networks skupia się na platformizacji cyberbezpieczeństwa, oferując zaawansowane narzędzia AI oraz ekspertyzę swojego zespołu Unit 42.

Idź do oryginalnego materiału