W tym roku na Międzynarodowe Targi Poznańskie wracają, odbywające się dotychczas w cyklu dwuletnim, Targi Zabezpieczeń SECUREX. Wydarzenie, które będzie miało miejsce w dniach 23-25 kwietnia 2024 r., tematycznie skupi się na zagadnieniach bezpieczeństwa budynków, osób, mienia i cyberprzestrzeni. Targi odbędą się pod patronatem medialnym redakcji „Security OPS”.
Tematem przewodnim nadchodzącej edycji SECUREX będzie „Bezpieczna przyszłość. Niekonwencjonalne rozwiązania w branży security”. Targi zorganizowane zostaną w nowej formule, która wychodzi naprzeciw potrzebom branży zabezpieczeń oraz odpowie na najważniejsze pytania dotyczące innowacji i trendów na najbliższe lata.
– Naszym nadrzędnym celem, jako Zespołu Targów SECUREX, jest stworzenie spotkania, z którego jego uczestnicy wyjdą usatysfakcjonowani najświeższą wiedzą i nowymi perspektywami, które przyjmą dzięki konfrontacji z szerokim wachlarzem produktów i ekspertów dostępnymi na Targach. Mówienie o zagrożeniach i przedstawianie sprawdzonych rozwiązań, jeszcze zanim wystąpi problem, to sedno naszego działania. Pragniemy zwiększać świadomość branżową, dlatego do współpracy zapraszamy wybitnych ekspertów i rynkowych liderów – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu SECUREX.
SECUREX to nie tylko prezentacja sprzętu i rozwiązań branżowych
Poza możliwością spotkania z czołowymi dostawcami produktów i usług z zakresu ochrony i mienia, informacji, systemów alarmowych, urządzeń i systemów sygnalizacji, monitoringu wizyjnego, zabezpieczeń technicznych i systemowych oraz cyberbezpieczeństwa, tegoroczne targi SECUREX bogate będą w liczne projekty towarzyszące. Organizatorzy zaproponują nowe wydarzenie, stanowiące doskonałą okazję do nawiązania interesujących kontaktów biznesowych, promocji marki i spotkań z branżowymi liderami.
Zapewni to odwiedzającym dostęp nie tylko do najświeższej wiedzy branżowej, możliwość wymiany informacji z ekspertami, ale także wysłuchania najbardziej doświadczonych i charyzmatycznych postaci branży zabezpieczeń. Przygotowana została m.in. specjalna przestrzeń pokazowa „walk of ideas”, gdzie będzie można zapoznać się z produktami z obszaru AI (sztuczna inteligencja), cloud computing (chmura danych), Internet of Things czy cyberbezpieczeństwo. Będą też wydarzenia, które na targach Securex odbędą się po raz pierwszy.
Nowy mocny punkt programu
W tym roku targom towarzyszył będzie I Międzynarodowy Kongres Zabezpieczeń Technicznych „W poszukiwaniu innowacji i dobrych praktyk”, zainicjowany dzięki współpracy Targów SECUREX, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON, firmy Safety Project oraz współorganizatorów strategicznych: Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej, Polskiej Izby Systemów Alarmowych, Polskiej Izby Ochrony oraz Centrum Ratownictwa.
– W zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa, oprócz prezentacji nowoczesnych rozwiązań i budowania relacji biznesowych, stawiamy na wzbogacenie warstwy merytorycznej Targów. Obecne czasy pokazały olbrzymią potrzebę wzmocnienia bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej, postaramy się więc na tę potrzebę odpowiedzieć w dwójnasób. Łącząc siły z partnerami merytorycznymi tworzymy zupełnie nowe wydarzenie, dające mocny impuls dla branży, połączony z solidną dawką merytoryki – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu Securex.
Przeczytaj także: Przeciwdziałanie zagrożeniu ze strony dronów >>
Kongres będzie miejscem spotkania ekspertów z obszaru bezpieczeństwa i zabezpieczeń technicznych, dając uczestnikom możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń na temat wzmacniania bezpieczeństwa obiektów i obszarów wobec współczesnych zagrożeń.
SECUREX 2024 w doborowym towarzystwie
Targi Zabezpieczeń SECUREX to od lat jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych skierowanych dla branży zabezpieczeń w Europie. Obecna edycja odbędzie się w bloku targów biznesowych, wspólnie z Targami Energii Odnawianej greenPOWER, Targami Energetyki EXPOPOWER, Targami Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz Targami Branży Instalacyjnej INSTALACJE.
Tekst: Redakcja Tomasz Łukaszewski (na podstawie materiałów MTP)