Proton Drive zyskuje wspólne dokumenty z kompleksowym szyfrowaniem i bez szkolenia AI

cyberfeed.pl 2 tygodni temu


Po uzyskaniu prywatnego i bezpiecznego kopia zapasowa zdjęć w systemie iOS i zaawansowanego udostępniania plików na początku tego roku, Proton Drive zyskuje swoją najnowszą możliwość. Collaborative Docs oferuje wszystkie przydatne funkcje, których potrzebujesz, zachowując jednocześnie szyfrowanie typu end-to-end i zapobiegając trenowaniu modeli AI na Twoich danych.

Proton ogłosił start w post na blogu tego ranka:

Miliardy ludzi używają internetowych edytorów dokumentów, takich jak Google Docs lub Microsoft 365, aby pisać raporty, współpracować nad projektami i śledzić notatki ze spotkań. Jednak rosną obawy, iż platformy Big Tech będą miały dostęp do Twoich treści, będą Cię śledzić w sieci i zbierać dane w celu trenowania naruszających prywatność modeli AI.

Dzisiaj ogłaszamy nowy, kompleksowo szyfrowany, współpracujący edytor dokumentów który stawia Twoją prywatność na pierwszym miejscu. Dokumenty w Proton Drive są zbudowane na tych samych zasadach prywatności i bezpieczeństwa, co wszystkie nasze usługi, zaczynając od szyfrowania typu end-to-end. Dokumenty pozwalają na współpracę w czasie rzeczywistym, pozostawianie komentarzy, dodawanie zdjęć i bezpieczne przechowywanie plików. A co najlepsze, wszystko jest prywatne — choćby naciśnięcia klawiszy i ruchy kursora są szyfrowane.

Proton ma na celu zbudowanie Docs z „czystym, prostym doświadczeniem”. Oto funkcje i możliwości:

  • Pisz z zachowaniem prywatności Twórz i edytuj dokumenty w Proton Drive, mając pewność, iż dostęp do ich treści mają tylko Ty i osoby, którym je udostępnisz.
  • Udostępniaj i zapraszaj każdego — Zaproś innych użytkowników do przeglądania i edycji Twoich dokumentów jednym kliknięciem.
  • Współpracuj w czasie rzeczywistym — Zmiany są uwzględniane natychmiast, dzięki czemu każdy współautor zawsze widzi najnowszą wersję.
  • Wyświetl kursory i wskaźniki obecności — Zobacz, kto jeszcze przegląda lub edytuje dokument, co usprawnia pracę zespołową i komunikację.
  • Zostaw komentarze i odpowiedzi — Dodawaj komentarze, aby udostępniać opinie bez edytowania dokumentu. Komentarze są widoczne dla wszystkich współpracowników, dzięki czemu wszyscy są na bieżąco.
  • Importuj i eksportuj z łatwością — Możesz przesyłać dokumenty .docx, edytować je i pobierać w różnych formatach, takich jak .docx, .txt, .md i HTML.

Dokumentacja Proton Drive jest dostępna od dziś, a firma podkreśla, iż ​​powinna być dostępna dla wszystkich „w ciągu najbliższych kilku dni”. Zaleca również aktualizację aplikacji Proton Drive do najnowszej wersji, aby uzyskać „najlepsze wrażenia”.

Napęd protonowy jest bezpłatny dla wszystkich, kto ma 5 GB pamięci masowej, dostępne są również płatne plany do 3TB.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Idź do oryginalnego materiału